Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Rekordowa liczba widzów na Pepsi Arenie

TVN Warszawa

fot. legia.com

W mijającym roku Pepsi Arena była stadionem z jedną z najwyższych frekwencji w Polsce. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyły się mecze Ligi Europy.

Rekordowa liczba widzów zgromadziła się przy Łazienkowskiej 3 przy okazji spotkania z Rapidem Bukareszt, które decydowało o awansie do 1/16 finału rozgrywek - mecz obserwowało 30 786 kibiców. Bardzo dobry wynik zanotowano podczas starcia z PSV Eindhoven. Potyczkę, która wyłoniła zwycięzcę grupy obejrzało 28 786 fanów.

Najlepszą frekwencją w meczach ligowych jest ta z jesiennego spotkania z Wisłą Kraków. Starcie zdobywcy Pucharu Polski z mistrzem kraju obserwowało 25 165 osób. 23 450 fanów zgromadziło się na Pepsi Arenie na meczu z Spartakiem Moskwa. Wiosenne derby Warszawy obejrzało 22 894 kibiców.

Warto dodać, że średnio na spotkaniach w ramach europejskich rozgrywek pojawiało się niespełna 25 tysięcy kibiców. Frekwencja na żadnym z meczów na międzynarodowej arenie nie spadła poniżej 20 tysięcy - starcie z Hapoelem obejrzało 21 217 widzów, a potyczkę z Gaziantepsporem 20 118 fanów.

legia.com/ec