Recepta na korki w Wawrze. Początek budowy tunelu po Nowym Roku

W tym rejonie powstanie tunel
W tym rejonie powstanie tunel
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plW tym rejonie powstanie tunel

Pierwsze prace przy budowie tunelu pod torami kolejowymi w Międzylesiu mają rozpocząć się w styczniu. Drogowcy opracowują objazdy. Już wiadomo, że utrudnienia będą dotyczyć pociągów. Budowa potrwa blisko dwa lata, ale po jej zakończeniu mają zniknąć korki przy przejeździe kolejowym.

O tym, że umowa na budowę tunelu i przebudowę ulic Zwoleńskiej oraz Żegańskiej została podpisana, informowaliśmy pod koniec listopada. Za 87 mln zł zajmie się tym firma Strabag.

"Nie przewiduje się wstrzymania ruchu"

Jak się dowiadujemy, roboty rozpoczną się po Nowym Roku.

- Pierwsze prace - wycinki drzew i rozbiórki - rozpoczną się w styczniu - informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, który nadzoruje budowę. I dodaje, że organizacja ruchu na czas trwania prac jest w trakcie uzgadniania.

- Na razie nie mogę przekazać jeszcze żadnych informacji na temat ograniczeń w ruchu i objazdów. Zakłada się, że pociągi na tym odcinku będą jeździły wahadłowo, a co za tym idzie - nie przewiduje się wstrzymania ruchu - tłumaczy Gajewska. Urzędnicy informują, że prace mają potrwać do listopada 2016.

Recepta na korki

O konieczności budowy mówiło się od wielu lat z uwagi na częste kursy pociągów KM i SKM, wymuszające zamykanie szlabanów i ogromne korki w godzinach szczytu.

Inwestycja obejmuje rozbudowę ulic Zwoleńskiej i Żegańskiej od ul. Pożaryskiego do ul. Mrówczej, a także budowę tunelu pod linią kolejową do Otwocka. Przebudowany zostanie odcinek drogi o długości 827 metrów, z czego tunel pod torami stanowić będzie około 80 metrów. Zastąpi istniejący przejazd naziemny, który zostanie zamknięty.

Droga będzie miała po dwa pasy w obydwu kierunkach. Powstaną także podziemne przejścia dla pieszych: jedno pod torami kolejowymi i obiema jezdniami ul. Patriotów, drugie w rejonie urzędu dzielnicy.

CZYTAJ WIĘCEJ O PLANOWANYCH PRACACH.

ran/lulu

W tej okolicy będą prowadzone pracetargeo.pl
Pozostałe wiadomości