Protest narodowców na ulicach. Przepychanki z funkcjonariuszami

Starcie z policją podczas marszu narodowców
Starcie z policją podczas marszu narodowców
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plStarcie z policją podczas marszu narodowców

W poniedziałek wieczorem, podczas antyrządowego protestu narodowców, doszło do starć protestujących z policją. Są zatrzymani. Według nieoficjalnych informacji tvnwarszawa.pl, wśród nich są liderzy ruchu, Krzysztof Bosak i Robert Winnicki.

Znaczne siły policji ochraniały około 300-osobową manifestację środowisk narodowych, która sprzed Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wyruszyła po 20.00 w okolice KPRM, by protestować przeciwko obecnemu rządowi. Demonstracja była związana z tak zwaną aferą taśmową - czytaj więcej o aferze na tvn24.pl.

Przepychanki i zatrzymania

- Na wysokości Trybunału Konstytucyjnego doszło około 21.00 do przepychanek z policją - podawał z miejsca Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Są zatrzymania - dodał.

Anna Kędzierzawska ze stołecznej komendy w rozmowie z TVN24 potwierdziła zatrzymanie 4 osób.

"Zatrzymani Bosak i Winnicki"

Jak poinformował manifestujących Artur Zawisza, wśród nich byli Robert Winnicki i Krzysztof Bosak.

Stołeczna policja na razie nie udziela oficjalnych informacji w tej sprawie. Jednak nieoficjalnie informacje o zatrzymaniu liderów narodowców potwierdził w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl jeden z funkcjonariuszy. – Obaj panowie naruszyli nietykalność cielesną policjantów – powiedział w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl jeden z funkcjonariuszy.

Marsz poszedł dalej

Po zamieszkach manifestacja przeszła dalej, przed KPRM, gdzie były przemówienia. - Nastroje nie są spokojne - mówił po 21.00 Węgrzynowicz.

- Część manifestujących sprzed kancelarii premiera ruszyła w stronę sejmu. Cały czas monitorujemy sytuację. Manifestacja nie była nam zgłoszona przez organizatorów – powiedziała przed 22.00 Anna Kędzierzawska z KSP.

Około 22.00 obie grupy się rozeszły.

Protestujący już podczas poniedziałkowej manifestacji zapowiedzieli, że będą protestować ponownie.

Artur Zawisza zapowiada kolejne protesty
Artur Zawisza zapowiada kolejne protesty tvnwarszawa.pl
Narodowcy przed MSW
Narodowcy przed MSW tvnwarszawa.pl
Odśpiewano hymn
Odśpiewano hymn tvnwarszawa.pl

lata/bf//mz

Pozostałe wiadomości