Dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej stołecznego ratusza Aldona Machnowska-Góra poinformowała, że w deklaracji wymienione zostały obszary, które w opinii społeczności LGBT+ wymagają podjęcia działań. Wskazała, że najważniejsze postulaty zawarte w dokumencie dotyczą m.in.: bezpieczeństwa, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkole, wolności artystycznej, utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób będących w sytuacji kryzysowej, często odrzuconych przez najbliższych.
Machnowska-Góra wskazała, że dokument nie precyzuje sposobu realizacji poszczególnych postulatów. Postulaty będą realizowane sukcesywnie. Podkreśliła, że deklarowane działania na rzecz osób LGBT+ wynikają z obowiązków nałożonych na samorządy.
W kampanii nie podpisał
Oktawiusz Chrzanowski ze stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza powiedział, że w czasie kampanii wyborczej do władz samorządowych organizacja wystąpiła do kandydatów ubiegających się o urząd prezydentów miast z propozycją podpisania samorządowej karty LGBT+.
- Zależało nam, żeby kandydaci podpisali kartę przed głosowaniem. W Warszawie uczynili to Jan Śpiewak i Andrzej Rozenek. Pan Trzaskowski zapowiedział, że podpisze kartę, ale tego nie zrobił. Za to teraz podpisze deklarację – wyjaśnił Chrzanowski.
Wydział Prasowy urzędu miasta poinformował w komunikacie, że w poniedziałkowym spotkaniu obok prezydenta Rafała Trzaskowskiego wezmą udział Aldona Machnowska-Góra oraz przedstawiciele organizacji reprezentujących społeczność LGBT+: Stowarzyszenie Miłość nie Wyklucza, Lambda Warszawa, Fundacja Trans-Fuzja, Kampania Przeciw Homofobii i Fundacja Wolontariat Równości.
Uczeń stworzył ranking szkół przyjaznych dla LGBT
PAP/gp
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock