Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

"Pomaganie powinno być codziennością"

TVN Warszawa

| "Die Welt", "Frankfurter Allgemeine Zeitung", "Berliner Morgenpost"fot

Gwiazdy czynią dobro, a oni je nagradzają. Akademia Rozwoju Filantropii ogłosiła właśnie drugą edycję konkursu "Gwiazdy Dobroczynności", który promuje osoby publiczne zaangażowane w akcje charytatywne.

- Chcemy pokazać jak gwiazdy angażują się, żeby zmienić rzeczywistość. Polacy swoje aspiracje kształtują naśladując postawy osób powszechnie znanych. Wierzymy, że pokazując społeczne zaangażowanie gwiazd, mamy szansę poprawić sytuację wolontariatu - mówi prezes Paweł Łukasik, prezes Akademia Rozwoju Filantropii.

Akademia chce promować społecznie zaangażowanych artystów, sportowców oraz osobowości medialne. Wynika to z wiary, że dobre przykłady mogą zachęcić i zmotywować Polaków do działań społecznych.

- Staram się czynić dobro codziennie. To nie są spektakularne akcje, ale angażuję się we wszystko co dzieje się wokoło. Nie mam własnej fundacji, ale do każdej dokładam własną cegiełkę - mówi Dorota Zawadzka, "Superniania", pedagog i psycholog.

Możecie mieć wpływ na to, komu przypadnie tytuł "Gwiazdy Dobroczynności". Głosowanie na stronie www.gwiazdydobroczynnosci.pl trwa do 10 stycznia.

bako