Połowa mostu Grota i część Trasy AK otwarte po remoncie

Koniec części remontu
Koniec części remontu
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plKoniec części remontu

Kierowcy korzystają już w pełni z wyremontowanej części mostu Grota-Roweckiego oraz fragmentu Trasy AK. Przekładanie ruchu z południowej na północną jezdnię trwało od piątkowej nocy. - Ruch odbywa się płynnie. Nie ma żadnych utrudnień - relacjonował w niedzielę po południu reporter tvnwarszawa.pl.

Od niedzieli kierowcy korzystają wyłącznie z północnej jezdni mostu. Nową częścią przeprawy samochody poruszają się w obydwu kierunkach po dwóch pasach ruchu. W stronę Żoliborza i Bielan mają do dyspozycji trzy pasy, ale ten trzeci prowadzi na zjazd na Wisłostradę w stronę Łomianek.

Wdrażanie nowej organizacji ruchu rozpoczęło się w piątek późnym wieczorem. Operacja była skomplikowana. Na początek na jezdnię północną przełożony został ruch w kierunku Żoliborza i Bielan. Kierowcy poruszający się w przeciwną stronę, w sobotę korzystali jeszcze z dotychczasowej jezdni – południowej, ale zwężonej do jednego pasa ruchu.

Kolizja czterech aut

Jadący nową jezdnią utknęli w korku po kolizji, do której doszło na wysokości ulicy Hłaski. Jak podała GDDKiA, w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy.

Spowodowało to duże utrudnienia, o których informowali nas internauci: Motocyklem się nie da nawet przejechać - sami niedzielni kierowcy, koniecznie muszą zobaczyć dokąd korek - DO KOŃCA!!! W Warszawie jest nowa, świecka tradycja - otwieramy nową ulicę i bum!. Musi być kolizja - pisał na forum tvnwarszawa.pl jeden z nich.

CZYTAJ WIĘCEJ NA KONTAKCIE24

Zmiany na Trasie AK

Zmiany nastąpiły także na samej Trasie AK. Od węzła Wisłostrada do ulic Gdańskiej/Hłaski otwarta została wyremontowana jezdnia północna wraz z jezdnią serwisową pod ul. Mickiewicza. Powrócił także popularny przystanek Potok dla autobusów jadących od Białołęki, a przystanek w przeciwnym kierunku został czasowo zawieszony.

Ruch na odcinku od Gdańskiej/Hłaski do Powązkowskiej prowadzony jest południową, czyli tak jak wcześniej. Zamknięte dla ruchu pozostaje także wiadukt w ciągu ul. Mickiewicza.

Jak informuje GDDKiA, dopiero w listopadzie kierowcom udostępniona zostanie dalsza część przebudowywanej trasy: od ul. Gdańskiej/Hłaski do węzła Powązkowska.

Czas na remont jezdni południowej

"Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu potrwa kilka dni w związku ze złożonym zakresem organizacji i w zależności od warunków atmosferycznych" - zastrzegała GDDKiA. Jak czas pokazał, aura sprzyjała i zmiany udało się wprowadzić zgodnie z planem. Teraz wykonawca może przystąpić do przebudowy południowej jezdni Trasy AK.

Północna jezdnia mostu Grota otwarta
Północna jezdnia mostu Grota otwartaTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

bf/b

Pozostałe wiadomości