Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Stacja z barierami. Windy nie działają od stycznia

Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zepsute windy na stacji PKP Okęcie Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Zepsute windy na stacji PKP Okęcie

- Niepełnosprawni oraz rodzice z wózkami mają utrudniony dostęp do jednego z ursynowskich peronów – alarmuje nas czytelnik. Kolejarze obiecują, że z końcem roku windy na PKP Okęcie będą działać.  

Ze stacji PKP Okęcie, można szybko dotrzeć na lotnisko i do pobliskich biur. Żadna ze znajdujących się tam wind nie działa – i to od początku roku.

Prace serwisowe

- Na pierwszy rzut oka wygląda, jakby windy działały, bo nie ma żadnej informacji, że są zepsute. Dopiero kiedy do nich dojdziemy, możemy dostrzec na ekranie ( nad przyciskiem przywołującym dźwig) przewijający się tekst z informacją, że trwają "prace serwisowe" – opisuje Mateusz Szmelter reporter tvnwarszawa.pl, który był na miejscu.

- Obok stacji znajduje się sporo bloków, ponadto widać, że niedawno wyremontowano tu chodnik, co poprawia dojście z licznych już osiedli przy Kłobuckiej – dodaje nasz reporter.

Sygnały o niedziałających windach, które utrudniają podróżującym życie, docierają też do ursynowskiego urzędu dzielnicy.

- Mieszkańcy proszą nas o interwencje. Wysyłają maile, wiadomości w mediach społecznościowych. Tym bardziej, że w ubiegłym roku wybudowaliśmy w okolicy stacji chodnik łączący Kłobucką z PKP Okęcie, a w tym roku zrealizowaliśmy zgłoszony przez mieszkańca projekt z Budżetu Partycypacyjnego polegający na doświetleniu dojścia ze stacji - mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

W grudniu mają działać

Kiedy windy będą działać i dlaczego mieszkańcy nie mogą z nich teraz korzystać? O to zapytaliśmy zarządcę terenu – PKP PLK.

- Ze względów bezpieczeństwa na początku bieżącego roku na stacji Warszawa Okęcie windy zostały wyłączone. W szybach windowych musi zostać poprawione odwodnienie – poinformował nas Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP PLK.

Jak dodał, wykonawca zobowiązał się, że prace skończy do grudnia.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kz

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl