Piszą do premiera w sprawie wylotówki. "Chodzi o bezpieczeństwo"

tvnwarszawa.plProtest władz

Zapowiedź dokończenia Południowej Obwodnicy Warszawy kosztem fragmentów trasy S7 wywołuje protesty władz Łomianek, Czosnowa i Nowego Dworu Mazowieckiego. Apelują do premiera o zmianę tej decyzji.

"W związku z Pańską deklaracją, która pojawiła się na konferencji prasowej w dniu 26 września 2013 r. –cyt. „Postanowiliśmy przeciąć spekulacje w sprawie obwodnicy Warszawy. Jeszcze w tym roku rząd chce ogłosić przetarg na projekt i budowę trasy w tunelu przez Ursynów. Pieniądze - ok. 6 mld zł – udało się znaleźć, rezygnując z budowy trasy S7 w stronę Grójca i Łomianek”, stanowczo protestujemy przeciwko przesunięciu realizacji drogi ekspresowej S7 odcinek węzeł Czosnów - węzeł NS (S8)" – piszą w piśmie skierowanym do Donalda Tuska.

"Zaniepokojeni mieszkańcy"

Przekonują, że budowa tej drogi jest ważna nie tylko dla Łomianek, Czosnowa czy Nowego Dworu Mazowieckiego, ale także Lotniska Modlin. Ich zdaniem powinna być traktowana jako priorytet ze względu na natężenie ruchu przekraczające 55 tys. pojazdów na dobę.

"Opóźnienie realizacji tej inwestycji jest nie tylko nieracjonalne, ale przede wszystkim godzi w bezpieczeństwo mieszkańców wielu polskich miast i miasteczek. Liczymy na zmianę decyzji w tej kwestii oraz podjęcie szybkich działań w celu uzyskania niezbędnych uzgodnień, decyzji i pozwoleń oraz zabezpieczenie środków finansowych na jak najszybszą realizację tej inwestycji" – zaznaczają sygnatariusze listu do premiera.

I apelują o "w imieniu zaniepokojonych mieszkańców" o podanie ostatecznego terminu zakończenia tej inwestycji.

List władz miejscowościUrząd miasta Łomianki

"Trzeba wyznaczać od nowa"

Już pod koniec września Donald Tusk przekonywał, że opóźnienie budowy wylotówki w Jankach nie powinno być dla kierowców specjalnie uciążliwe, ponieważ gotowa już będzie trasa S8. - Natomiast odcinek wylotowy na północ przez Łomianki i tak trzeba wyznaczyć od nowa - powiedział.

Szef rządu wyjaśnił, że Południowa Obwodnica Warszawy jest absolutnie kluczowa i trzeba jej budowę rozpocząć jak najszybciej, co pokazały korki na ulicy Puławskiej, gdzie aktualnie kończy się ekspresówka.

Do decyzji Tuska o wstrzymaniu budowy S7 sceptycznie podchodzą również eksperci. - Cieszę się, że powstanie obwodnica, ale wstrzymanie budowy wylotówek to fatalne posunięcie - ocenia Jan Jakiel z SISKOM.

DONALD TUSK O DOKOŃCZENIU POW:

Donald Tusk zapowiada dokończenie budowy POW
Donald Tusk zapowiada dokończenie budowy POW | tvn24
Te drogi złożą się na obwodnice Warszawytargeo.pl, tvn24.pl

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości