Pamiętajmy o Osieckiej

Agnieszka Osiecka - fot. Kacper Lisowski
Agnieszka Osiecka - fot. Kacper Lisowski
Choć napisała ponad dwa tysiące tekstów, większość z nas zna ją z kilku najpopularniejszych piosenek. Te mniej znane utwory Agnieszki Osieckiej będzie można poznać podczas festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej".

W tym roku takie utwory, jak "Nie całuj mnie pierwsza", "Ten mały dreszcz zachęty", czy "Parademarsz" po raz pierwszy zabrzmią w Sali pod Liberatorem w Muzeum Powstania Warszawskiego. Militarne otoczenie dla piosenek Agnieszki Osieckiej to wynik organizowanego przez muzeum Festiwalu Niewinni Czarodzieje. Bohaterką jego czwartej edycji była m.in. Osiecka.

Oryginalne miejsce

– Już w 2009 roku pojawił się pomysł połączenia sił. Zadzierzgnięta wówczas przyjaźń z panią Agatą Passent zaowocowała współpracą. Postanowiliśmy wesprzeć konkurs – wspomina Dorota Serwa z Muzeum Powstania Warszawskiego.

W maju placówka zorganizowała wspólne śpiewanie utworów autorki w Parku Skaryszewskim. W piątek usłyszymy interpretacje songów Osieckiej w wykonaniu finalistów konkursu. – Sala pod Liberatorem to dosyć nietypowe miejsce na koncerty, ale już kilka odbyło się w tym miejscu. Mam nadzieję, że uczestnicy wykorzystają niepowtarzalna aurę tego miejsca – mówi Serwa.

Nieznane utwory

Wieczór będzie szansą poznania mniej znanych utworów, bo to właśnie na te stawiają zazwyczaj uczestnicy konkursu. - Jesli pojawią się przeboje to w aranżacjach daleko odbiegająych od tego, do czego przywykliśmy - zapowiada Dorota Serwa.

Wstęp na sobotni koncert jest wolny. Laureaci w tym roku wystąpią potem na dwóch kolejnych: w niedzielę w studiu Polskiego Radia, w poniedziałek w Teatrze Muzycznym ROMA. Bilety do nabycia w kasach Teatru Roma oraz na stronie www.ebilet.pl.

bako

Joanna Kaczmarek, laureatka I miejsca w 2010 roku - fot. Ewa Całka
Joanna Kaczmarek, laureatka I miejsca w 2010 roku - fot. Ewa Całka
Czytaj także: