Otworzyli tunel na Gdańskiej i wiadukt na Mickiewicza

Tunel pod trasą AK otwarty
Tunel pod trasą AK otwarty
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plTunel pod trasą AK otwarty

Po kilkunastu miesiącach zamknięcia, drogowcy otworzyli w piątek wieczorem tunel pod trasą Armii Krajowej w ciągu Gdańskiej i Hłaski. Kierowcy mogą też korzystać z obu wiaduktów nad trasą na ulicy Mickiewicza.

Jak informowaliśmy w piątek, kończą się prace przy remoncie Trasy Armii Krajowej i mostu Grota-Roweckiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem część trasy zostanie otwarta już w przyszłym tygodniu.

Drogowcy sukcesywnie otwierają kolejne ulice w rejonie trasy. Można już swobodnie przejechać przez tunel pod trasą AK łączący ulice Gdańską i Hłaski. - Kierowcy nieśmiało, ale przejeżdżają przez tunel - relacjonuje Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl.

Kierowcy mogą już korzystać z obu wiaduktów nad trasą AK na ulicy Mickiewicza. - Mają do dyspozycji dwa wiadukty, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Kierowcy chętnie z niego korzystają - dodaje Zieliński.

Remont Trasy AK

Remont trasy i mostu rozpoczął się 19 października 2013 roku. Przeprawa po przebudowie jest szersza o 10 metrów. W każdą stronę kierowcy będą mieli do dyspozycji po 5 pasów ruchu. Przebudowany odcinek liczy sobie 4,6 km długości. Kierowcy będą mieli do dyspozycji pięć węzłów: Powązkowska, Broniewskiego, Marymoncka, Wisłostrada, Modlińska. Budowlańcy przy remoncie zużyli w sumie 8255 ton stali zbrojeniowej. Koszt inwestycji to ponad 796 mln złotych.

Otworzyli drugi wiadukt na Mickiewicza
Otworzyli drugi wiadukt na MickiewiczaTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

jb/

Pozostałe wiadomości