Otworzyli fragment S8. Kiedy pojedziemy kolejnymi odcinkami?

targeo.plTrasa S8

Kiedy otwarcie kolejnych odcinków trasy S8- pytają kierowcy po oddaniu fragmentu drogi od węzła Opacz (skrzyżowanie z Południową Obwodnicą Warszawy) do krajowej "8" za Jankami. - Grudzień 2015 - powtarzają jak mantrę drogowcy.

Pięć miesięcy wcześniej niż zapowiadano do dyspozycji kierowców oddany został ponad 5 kilometrowy fragment trasy, dzięki któremu kierowcy ominą korki w Raszynie i Jankach.

Obecnie z nowej trasy mogą jednak skorzystać tylko ci, którzy jadą w kierunku Wrocławia i Katowic.

Cała inwestycja obejmuje bowiem budowę nie tylko ponad 11-kilometrowego odcinka od węzła Opacz do węzła Paszków wraz z węzłem Warszawa-Janki, ale także 2,4 kilometrowego łącznika między nową "ósemką" a starą "siódemką", czyli wylotówką na Kraków (droga krajowa nr 7).

W ramach budowy trasy przebudowana zostanie także krajowa "7" do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721 w Sękocinie Las.

Zmiany w organizacji ruchuGDDKiA

Kiedy zatem kierowcy w pełni będą mogli korzystać z trasy?

Otworzą wcześniej?

Strabag - wykonawca inwestycji, na swojej stronie informuje, że stan zaawansowania prac na odcinku od węzła Warszawa -Janki do Paszków wynosi ok. 80 proc. - Do wykonania zostało niewiele prac ziemnych i bitumicznych. Powstały natomiast już 3 wiadukty drogowe, 1 kładka dla pieszych, 2 mosty dla pobliskich mieszkańców oraz 1 przejście dla zwierząt - wymienia. Nie podano jednak konkretnej daty otwarcia tego fragmentu.

Zaawansowanie prac na kolejnym odcinku - od węzła Warszawa Janki do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 721 w m. Sękocin Las -oceniają na 70 procent. W tym przypadku pada termin zakończenia prac. Jest nim koniec roku.

O termin oddania kolejnych odcinków zapytaliśmy także Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad - Grudzień 2015 rok - powtarza jak mantrę Agnieszka Stefańska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA, która nie chciała spekulować na temat wcześniejszego terminu.

Kiedy następne odcinki?
Kiedy następne odcinki?Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

Do Radziejowic w 2018

Jak dalej pobiegnie trasa S8? GDDDKiA ma już podpisaną umowę na 11,6 kilometrowy fragment drogi od węzła Paszków do miejscowości Przeszkoda. - Wykonawcą została firma Intercor - mówi Stefańska.

Budowa ponad 9 kilometrowego fragmentu do Radziejowic jest w fazie przetargowej. - W przeciągu dwóch miesięcy chcielibyśmy wyłonić jego wykonawcę - mówił w piątek Łukasz Lender, wicedyrektor GDDKiA.

Będą oni mieli 12 miesięcy na projekt trasy oraz dwa lata na jej budowę. - Od dzisiaj za około trzy lata, cały odcinek zostanie oddany - zapewnił Lender.

Ważna inwestycja

Inwestycja to część budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica. Jest to jedna z priorytetowych inwestycji rządowego "Programu budowy dróg na lata 2011 – 2015".

Do dyspozycji kierowców oddany został w grudniu 2013 fragment od węzła Salomea (skrzyżowanie z Al. Jerozolimskimi) do węzła Opacz.

Koszt inwestycji to 565,7 mln zł.

Tak otwierali trasę S8:

Nowy fragment wylotówki otwarty (nagranie przyspieszone)
Nowy fragment wylotówki otwarty (nagranie przyspieszone)Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

su

Źródło zdjęcia głównego: targeo.pl

Pozostałe wiadomości