Odwołanie oddalone. Bliżej do przebudowy mostu Grota


Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie jednego z konsorcjów w przetargu na przebudowę mostu Grota-Roweckiego. Pozwoli to wreszcie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, rozstrzygnąć, kto wyremontuje przeprawę. Odwołania przeciągają termin ogłoszenia, która z firm będzie remontować Most Grota-Roweckiego. Oddalenie odwołania na pewno przybliży termin decyzji GDDKiA.

Zarzuty oddalone

Konsorcjum Budimexu i Ferrovialu Agroman S.A zarzucało dyrekcji m.in. przeniesienie wszelkich ryzyk na wykonawcę, błędnej definicji niesprzyjających warunków klimatycznych czy realności terminu zakończenia prac. Izba oddaliła wszystkie zarzuty.

Ponad 2 lata remontu

Według założeń inwestycji, przeprawa ma zostać poszerzona do pięciu pasów ruchu w obu kierunkach (dwa dla drogi S8 i trzy dla ruchu lokalnego). Przetarg dotyczy także przebudowy Trasy AK od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Ten odcinek ma mieć po trzy pasy w każdym kierunku, a także nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Na przebudowę urzędnicy chcą przeznaczyć blisko miliard złotych. Żeby nie przepadły prace trzeba zakończyć do 2015 roku.

b/ec

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości