Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

Najnowsze

Zwrócił uwagę sąsiadowi, zginął od pchnięcia nożem. Areszt i zarzut zabójstwa dla 32-latka

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
KPP w Nowym Dworze MazowieckimPolicja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo sąsiada

Prokurator przedstawił 32-latkowi z Nowego Dworu Mazowieckiego zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Mężczyzna jest podejrzany o ugodzenie nożem sąsiada w noc poprzedzającą sylwestra. Z ustaleń Polskiej Agencji Prasowej wynika, że doszło między nimi do awantury o odpalanie petard o późnej godzinie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Nowodworscy policjanci otrzymali zgłoszenie w tej sprawie w nocy z 30 na 31 grudnia. - Do dyżurnego komendy policji wpłynęła informacja, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do nieporozumienia sąsiedzkiego. Podczas awantury 32-letni nowodworzanin wyjął nóż i zadał nim cios 42-letniemu pokrzywdzonemu. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować – poinformowała Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Pokrzywdzony został ugodzony nożem w klatkę piersiową i plecy. W chwili zdarzenia w mieszkaniu przebywał także 35-letni znajomy sprawcy. Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 1,7 promila u podejrzanego i 1 promil u jego znajomego. Po wytrzeźwieniu mężczyźni zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia.

Polska Agencja Prasowa podaje, że podejrzani rzucali przed blokiem petardami. Ponieważ było po godzinie 22, sąsiad wyszedł zwrócić im uwagę, że hałasują i prosił, by przestali strzelać. Doszło do ostrej wymiany zdań, w trakcie której 32-latek chwycił nóż.

Zarzut zabójstwa

Zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim prokurator Maciej Godzisz przekazał w rozmowie z PAP, że "32-latkowi przedstawiony został zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie". Czyn ten zagrożony jest karą od 12 lat więzienia do dożywocia. Mężczyzna był wcześniej kilkukrotnie karany.

Jego znajomy usłyszał zarzut udzielania pomocy w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Obaj zostali w Nowy Rok tymczasowo aresztowani przez sąd. W areszcie spędzą najbliższe trzy miesiące.

Informowaliśmy także o zatrzymaniu ośmiu osób w sprawie zabójstwa starszego małżeństwa z Grochowa:

Policja zatrzymała osiem osób w sprawie zabójstwa starszego małżeństwa KSP

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Nowym Dworze Mazowieckim