Nowe szyldy praskich rzemieślników

Najnowsze

Pokaz nowych szyldówTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

W niedzielę odbyła się kuratorska przechadzka po ulicach Pragi-Północ. Była ona zwieńczeniem projektu "re:design 4", którego efektem jest przemiana szyldów u lokalnych rzemieślników.

Podczas spaceru mieszkańcy mieli okazję przekonać się, że szyldy mogą nie tylko informować o rodzaju oferowanych usług, ale też zdobić zabytkowe kamienice.

Unikatowe kroje liter

Nowe szyldy zdobią wejścia i witryny różnych punktów rzemieślniczych, wśród nich znalazły się lokale szklarza, tapicera, fryzjera, zegarmistrza, optyka czy kuśnierza.

Miasto zapewnia o wyjątkowości każdej z nowych tabliczek. "Każdy szyld ma swój niepowtarzalny charakter, unikatowy krój liter, jest też mocno osadzony w tradycji warszawskiej typografii" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Zdobi a nie szpeci

Dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Marlena Happach zapewniała, że pomysł zrealizowany ze środków miasta, a zrealizowany dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Traffic Design z Gdyni ma na celu pokazanie, jak może wyglądać dobra reklama, która zdobi, a nie szpeci.

- Wygląd naszego otoczenia ma kluczowy wpływ na to, jak czujemy się w danej przestrzeni - podkreślała Happach cytowana w komunikacie ratusza.

Inicjatywa objęła lokale działające przy Ząbkowskiej 11, Wileńskiej 21 i 31, Stalowej 14 i 15, Szwedzkiej 7 oraz 11 Listopada 12.

mp/pm