Nowe rozkłady i zmiany tras ułatwią dojazd do metra

ZTMOd poniedziałku zmiany w komunikacji miejskiej

Od poniedziałku linie autobusowe 174, 313, 520 i 527 zaczną kursować według nowych rozkładów. Dodatkowo trasy linii 174 i 313 zostaną zmienione. – Dzięki temu będzie można łatwiej dotrzeć do metra oraz wygodniej poruszać się po centrum Warszawy – czytamy w komunikacie przesłanym przez ratusz.

174 dojedzie do pl. Bankowego

Autobusy linii 174 w kierunku pętli ZACHĘTA będą kursowały na trasie zmienionej: BOKSERSKA - … - Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy - … - ZACHĘTA. Dzięki temu pasażerowie dotrą bez przesiadki do stacji metra RATUSZ ARSENAŁ i będą mogli kontynuować podróż metrem na Żoliborz i Bielany.

Jednocześnie – w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego – zostanie zwiększona częstotliwość kursowania linii 174. W godzinach porannego szczytu komunikacyjnego autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 10 min, a w szczycie popołudniowym co 12 min.

313 do Metra Politechnika

Trasa linii 313 zostanie wydłużona – w obu kierunkach – do przystanku METRO POLITECHNIKA. Autobusy będą kursowały trasą: DW. WSCHODNI (LUBELSKA) - … - Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego –METRO POLITECHNIKA. Osoby korzystające z tej linii dojadą do stacji metra POLITECHNIKA i dalej już metrem na Mokotów, Ursynów i Kabaty.

Dodatkowe przystanki 520 i 527

Autobusy linii 520 i 527 (tylko w przypadku kursów wydłużonych do centrum) będą zatrzymywały się w Śródmieściu na dodatkowych przystankach. Przystanek KRÓLEWSKA 01 (w kierunku centrum) będzie obowiązywał jako stały dla linii 520 i 527, przystanek KRÓLEWSKA 02 (w kierunku pl. Bankowego) dla linii 520, a przystanek METRO ŚWIĘTOKRZYSKA 01 (w kierunku centrum) dla linii 527.

Otwarte bramki

Dodatkowo od 5 lipca, bramki wyjściowe na stacjach metra Ratusz Arsenał i Politechnika zostaną otwarte, co pozwoli pasażerom szybciej dotrzeć z peronów metra na przystanki komunikacji zastępczej.

bf/roody

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości