Nowa ścieżka rowerowa i chodniki. Wyczekiwane zmiany na Połczyńskiej

targeoRemontowany odcinek

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ulic Kasprzaka, Wolskiej i Połczyńskiej. Modernizację przejdzie również skrzyżowanie Powstańców Śląskich i Dźwigowej.

Jak zapowiada ZDM, nowe chodniki i ścieżka rowerowa powstaną na odcinku od ulicy Ordona do skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Dźwigowej. Do tej pory ścieżka rowerowa prowadząca ze Śródmieścia na Wolę i Bemowo kończyła się na wysokości ulicy Ordona.

Nowy, kilkukilometrowy odcinek drogi dla rowerów przebiegać będzie po południowej stronie jezdni. Dodatkowo po obu stronach ulicy wymieniony zostanie stary chodnik. Zamiast zniszczonej nawierzchni ułożone zostaną estetyczne płyty. Modernizację przejdą też przystanki i zatoki autobusowe.

Remont skrzyżowania

Przy okazji wyremontowane zostanie skrzyżowanie ulic Dźwigowej, Powstańców Śląskich i Połczyńskiej. Wydzielone zostaną również dwa pasy do skrętu w lewo w ulicę Dźwigową, dla kierowców jadących z Centrum. Z kolei kierowcy jadący z przeciwnego kierunku zyskają oddzielny pas do skrętu w prawo.

Na skrzyżowaniu powiększone zostaną azyle dla pieszych pomiędzy jezdniami, dla rowerzystów powstaną przejazdy, które połączą nową trasę z istniejącymi ścieżkami wzdłuż Powstańców Śląskich i Dźwigowej.

Kolejny etap

Zarząd Dróg Miejskich przekonuje, że jeśli uda się szybko wybrać wykonawcę prac, to inwestycja zakończy się jeszcze w 2017 roku. Będzie to pierwszy etap zmian na Bemowie i Woli. Kolejny, który ma objąć odcinek do granicy Warszawy zaplanowany jest na 2018 rok.

Inwestycja jest realizowana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Zobacz też: "Piesi i rowerzyści odetchną z ulgą. Budują nowe zebry i ścieżki rowerowe"

[object Object]
Drogowcy wytyczają naziemne przejście dla pieszychTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

md/b

Źródło zdjęcia głównego: targeo

Pozostałe wiadomości