- Labirynt to element gry miejskiej, skierowanej głównie do gimnazjalistów, ale wejść do niego może każdy - mówi Łukasz Ofiara, koordynator projektu "Labirynt. Wybieraj dobrze". Jak wskazuje, dzięki takiemu spacerowi można zapoznać się z nauczaniem Jana Pawła II.
Szukanie wyjścia z konstrukcji to może być zabawa, ale także chwila refleksji. Projekt ma zachęcić do tego, aby w labiryncie życia kierować się nauczaniem papieża.
"Labirynt to elementy gry, ale wejść do niego może każdy"
Labirynt powstał z 400 paczek styropianu. Ma powierzchnię 600 mkw. W Niedzielę Palmową weszli do niego pierwsi chętni.
Śladami Lolka
Jeśli ktoś chce wziąć udział w grze miejskiej, musi przyjść na plac Piłsudskiego w poniedziałek pomiędzy 9.00 a 15.00 i zgłosić do do namiotu Centrum Myśli Jana Pawła II, który stoi obok labiryntu.
Warunek udziału w zabawie: trzeba mieć przy sobie telefon komórkowy z dostępem do internetu. - Gra, za pomocą aplikacji na telefon komórkowy, prowadzi nas śladami Lolka-gimnazjalisty, który musi dokonywać różnych życiowych wyborów - opowiada koordynator.
Pokonanie trasy ulicami Śródmieścia zajmuje około 1,5 godziny. Meta jest na placu Piłsudskiego.
7. rocznica i czuwanie
Z kolei uroczystości, związane z 7. rocznicą śmierci Jana Pawła II, rozpoczną się w poniedziałek o 21.00 spektaklem, który połączy taniec, muzykę i światło. Czytaj więcej na ten temat.
band/mz
Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl