Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Liczba zakażeń nieznacznie spadła, ale Mazowsze wciąż w czołówce

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
MZ: ponad 600 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 14 osóbTVN24
wideo 2/4
TVN24MZ: ponad 600 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 14 osób

Mazowieckie było w czwartek drugim w Polsce województwem z najwyższą liczbą nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu powikłań związanych z COVID-19 zmarły dwie kolejne osoby. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

W czwartek, 3 września, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 612 nowych, potwierdzonych zakażeniach SARS-CoV-2. Najwięcej - 100 - było ich w województwie małopolskim. Mazowsze z 93 przypadkami znalazło się na drugim miejscu. Trzecie było województwo śląskie z 71 zachorowaniami. 

W komunikacie resortu przekazano także informację o śmierci 14 zakażonych osób w wieku od 58 do 94 lat. Dwie z nich mieszkały w województwie mazowieckim. Jedna z nich zmarła w Warszawie, druga w Siedlcach. 

Dzień wcześniej, w środę, potwierdzono 133 nowe zachorowania na Mazowszu. Tego dnia był to najwyższy dobowy wynik. Po raz pierwszy we wrześniu przekroczona zastała także liczba stu zakażeń. Natomiast w sierpniu wyniki powyżej setki odnotowano aż trzynaście razy.

Czytaj więcej: "Zmieniamy charakter reagowania". Minister zdrowia o strategii na jesień

Zbliżamy się do czterech tysięcy zakażeń w stolicy

Czwartkowy raport Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie mówi o 37 potwierdzonych ostatniej doby przypadkach SARS-CoV-2.

Dzień wcześniej padł rekord - 59 nowych zakażeń. Był to najwyższy wynik odnotowany od początku pandemii. Jednym z pierwszych rekordów było 55 przypadków, które wykryto 26 maja. Został on pobity w sierpniu, gdy aż trzy razy liczba pozytywnych wyników testów przeprowadzanych u warszawiaków wynosiła 56.

Dotychczas w Warszawie wykryto 3493 przypadkI zakażeń. Z powodu powikłań związanych z COVID-19 zmarło 136 osób. Za ozdrowieńców uznawane są obecnie 1174 osoby.

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: