Śródmieście: mieszkańcy mogą korzystać z porad suicydologa

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Z programem ruszamy już dzisiaj"Urząd dzielnicy Śródmieście
wideo 2/3
Urząd dzielnicy Śródmieście "Z programem ruszamy już dzisiaj"

Od czwartku można korzystać z bezpłatnej porady suicydologa. "Pomoc skierowana jest do każdego, kto ma myśli samobójcze, depresję i trudności z poradzeniem sobie w sytuacji, w jakiej się znalazł" – przekazują śródmiejscy urzędnicy. 

– Koronawirus jest dla wszystkim dużym wyzwaniem. Nie każdy jest w stanie zmierzyć się z konsekwencjami epidemii. Te przekładają się na codzienne życie mieszkańców, ich pracę i sytuację materialną. Dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu kolejnej formy wsparcia. Wyciągamy pomocną dłoń do tych, którzy tracą sens życia. Wsparcie będziemy oferować także po ustaniu zagrożenia spowodowanego koronawirusem – mówi burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens.

Można zadzwonić albo napisać

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Urzędnicy liczą, że konsultacja z suicydologiem, czyli specjalistą w zakresie profilaktyki samobójstw oraz pomocy w kryzysie psychicznym i emocjonalnym to droga powrotu do równowagi psychicznej. Śródmiejski specjalista ma za zadanie znaleźć odpowiednią terapię lub inną skuteczną formę wsparcia, stale monitorować stan pacjenta oraz nadzorować jego proces wychodzenia z kryzysu.

Z porad można skorzystać zdalnie. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 277 41 99 lub napisać maila na adres ratunku@um.warszawa.pl. Dyżury telefoniczne będą odbywać się:

we wtorki w godz. 18.00–21.00 w czwartki w godz. 16.00–19.00 w soboty w godz. 12.00–14.00.

Można korzystać z bezpłatnej porady suicydologaUrząd dzielnicy Śródmieście

Zapewniają anonimowość

Urzędnicy zapewniają, że odpowiedzi na wiadomości przesłane drogą mailową udzielane będą w ciągu godziny od otrzymania (na wiadomości przesłane w dni robocze w godz. 8.00 - 16.00) lub najpóźniej następnego dnia (w przypadku wysłania maila po godz. 16.00 lub w weekendy). 

- Gwarantujemy pełną anonimowość wszystkim, którzy się z nami skontaktują. Z naszej pomocy można korzystać tak długo, jak jest to potrzebne osobie znajdującej się w kryzysie – podkreśla zastępczyni burmistrza Śródmieścia Magdalena Wojciechowska.

Pomoc suicydologiczna świadczona będzie przez Centrum Pomocy Społecznej im. prof. A. Tymowskiego.

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Tagi:
Raporty: