Najnowsze

Na Mazowszu najwyższa liczba zgonów chorych na COVID-19 od początku pandemii

Najnowsze

Autor:
kk/ral/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
W czwartek potwierdzono najwięcej zakażeń koronawirusem od początku pandemiiTVN24
wideo 2/4
TVN24W czwartek potwierdzono najwięcej zakażeń koronawirusem od początku pandemii

Sto osób chorych na COVID-19 zmarło ostatniej doby na Mazowszu - takie dane opublikował w czwartek resort zdrowia w raporcie dziennych statystyk dotyczących pandemii. To najwyższa jednorazowa liczba zgonów odnotowana od początku pandemii.

Czwartkowy raport Ministerstwa Zdrowia mówi o 35 251 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby oraz o śmierci 621 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2. Najwięcej nowych infekcji zdiagnozowano na Śląsku - było ich 5997.

Mazowsze znalazło się na drugim miejscu dobowego zestawienia z 4806 nowymi zakażeniami koronawirusem. To zaledwie o siedem nowych przypadków mniej niż dzień wcześniej. Ich liczba spadła nieco w weekend i na początku tygodnia, natomiast w poprzedni czwartek po raz pierwszy pozytywne wyniki testów otrzymało ponad pięć tysięcy mieszkańców Mazowsza.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Sto zgonów na Mazowszu

Jak podano w czwartek na rządowej stronie poświęconej statystykom dotyczącym pandemii, w województwie mazowieckim zmarło sto osób, u których potwierdzono SARS-CoV-2. Zgon 19 osób miał być spowodowany wyłącznie powikłaniami związanymi z COVID-19. Natomiast 81 pacjentów cierpiało również na choroby współistniejące.

Czwartkowy bilans zgonów chorych na COVID-19 na Mazowszu jest najwyższy od początku pandemii. W dodatku tylko w jednym województwie odnotowano dotychczas w raportach większą liczbę zgonów osób zakażonych koronawirusem. Chodzi o dane z 6 stycznia, gdy w województwie łódzkim informowano o śmierci 125 osób.

Wcześniej na Mazowszu liczba zgonów trzykrotnie przekraczała 90 - raz w listopadzie ubiegłego roku i dwa kolejne na początku lutego.

44 osoby zmarły w Warszawie

Najnowsze dane ze stolicy mówią o dwóch tysiącach nowych zakażeń koronawirusem. Wcześniej tylko trzy razy dobowa liczba zdiagnozowanych infekcji SARS-CoV-2 przekroczyła pułap dwóch tysięcy - miało to miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia.

Pośród stu zgonów z Mazowsza uwzględnionych w czwartkowym raporcie 44 dotyczy mieszkańców Warszawy. Śmierć 41 osób była spowodowana współistnieniem COVID-19 oraz innych schorzeń. Trzy osoby chorowały wyłącznie na COVID-19.

Autor:kk/ral/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: