Hotel Bristol został sprzedany

Warszawa

Marcin Białek /wikipedia cc by-saHotel Bristol

Budynek który z pewnością zna każdy warszawiak, jeden z symboli Traktu Królewskiego, zmienił właściciela. Bristol kupiło międzynarodowe konsorcjum.

Hotel, należący do grupy Luxury Collection został sprzedany "międzynarodowemu konsorcjum inwestorów prywatnych".

W Bristolu, na początku tego roku, zakończył się remont. Pochłonął on 13 mln. euro. Pokoje i apartamenty, jak również korytarze, restauracja i bar powróciły do sznytu z początku XX wieku.

Ponad sto lat tradycji

Bristol to jeden z najstarszych hoteli w Warszawie. Otwarty został w 1901 roku. W II RP kwitło tu życie polityczne odrodzonej Polski. Podczas okupacji mogli korzystać z niego tylko Niemcy. Bristol z wojny wyszedł obronną ręką i po doraźnych naprawach wznowił działalność już w 1945 roku.

W czasach PRL stracił swój początkowy prestiż, a jego wnętrza zyskały nowy wystrój. W 1981 roku został zamknięty. Po długim remoncie, hotel otworzyła ponownie dopiero w 1993 roku Margaret Thatcher.

Lista sławnych gości Hotelu Bristol jest bardzo długa. Nocowali tu m.in. Pablo Picasso, Jan Kiepura (który dał koncert z balkonu), Elżbieta II, John Fitzgerald Kennedy, muzycy zespołów Depeche Mode i Rolling Stones.

W sobotę na Trakcie Królewskim uruchomiono świąteczną iluminację:

wp/b

Iluminacja na Trakcie Królewskim
TVN24