Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Gigant odleciał z Lotniska Chopina

Najnowsze


Po blisko dobie nieplanowanego postoju na Lotnisku Chopina Airbus A380 opuścił Warszawę. - Samolot wzbił się do lotu kilka minut po godzinie 1.00. Odprowadziliśmy go na sam próg drogi startowej - poinformował w czwartek port lotniczy i zaprezentował zdjęcia ze startu giganta.

Po blisko dobie nieplanowanego postoju na Lotnisku Chopina Airbus A380 opuścił Warszawę. - Samolot wzbił się do lotu kilka minut po godzinie 1.00. Odprowadziliśmy go na sam próg drogi startowej - poinformował w czwartek port lotniczy i zaprezentował zdjęcia ze startu giganta. Ogromny, dwupoziomowy samolot linii Emirates, który leciał z Dallas do Dubaju, w środę nad ranem musiał awaryjnie lądować na warszawskim lotnisku.

- O godz. 5.45 samolot wylądował na naszym lotnisku - powiedział nam w środę rzecznik portu lotniczego Przemysław Przybylski. Dodał, że przyczyną nieplanowanego lądowania była choroba jednego z pasażerów. Później sprecyzował, że chory to 55-letni obywatel Nigerii, który doznał udaru. Samolot nie wyleciał jednak w dalszą drogę od razu. Według informacji Polskiego Radia, podczas lądowania gigant uszkodził jedno z kół.

Po 14.00 część pasażerów zabrał samolot zastępczy Boeing 777.

Wyleciał w nocy

Jak podało lotnisko na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych, Airbus A380 wzbił się do lotu kilka minut po godzinie 1.00.

O awaryjnym lądowaniu mówił w środę rzecznik portu:

Rzecznik lotniska o lądowaniu airbusaMateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

 

Tak duża maszyna już wcześniej lądowała w Warszawie. Największy samolot pasażerski Airbus A380 odwiedził nasze lotnisko w 2011 roku. Wydarzenie miało charakter promocyjny - zobacz materiały internautów.

su/lulu

Źródło zdjęcia głównego: Dariusz Kłosiński / Archiwum Lotniska Chopina