Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Dziś otwarcie lodowiska na Starym Mieście

  Najnowsze

  UMLodowisko na Starym Mieście

  Kolędy, świąteczne piosenki, pokaz jazdy figurowej oraz darmowa ślizgawka dla wszystkich – to atrakcje, jakie czekają na warszawiaków, którzy w piątek pojawią się na Starym Mieście. O 20.00 zostanie tam otwarte lodowisko.

  - Takiej scenerii nie ma żadna ślizgawka w Warszawie – napisała na portalu społecznościowym prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

  Jazda darmowa

  Lodowisko o wymiarach 20 na 30 metrów znajduje się na Rynku Starego Miasta. Skorzystać z niego będzie można za darmo.

  Nad taflą rozpięte zostały świąteczne światełka. Każdy będzie mógł wypożyczyć łyżwy na miejscu. (7 zł za godzinę, 10 zł za ostrzenie). "lodowisko ozdobią świerki, a przestrzeń pomiędzy wejściem na lód, wypożyczalnią i pawilonami gastronomicznymi wyłożona będzie gumową matą, która ochroni bruk" – wyjaśniają urzędnicy.

  Na piątkowy wieczór dzieci i młodzież ze stołecznych placówek kulturalnych przygotowały specjalny program. Wystąpią członkowie Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Euro 6" na co dzień trenujący na warszawskim Torwarze II. W pokazie inauguracyjnym wezmą udział cztery solistki, a wśród nich uczestniczka Mistrzostw Świata Juniorów oraz reprezentantki Polski. Młodzież z Ośrodka Działań Artystycznych Dorożkarnia zaśpiewa kolędy i świąteczne piosenki.

  Lodowisko czynne będzie w dni powszednie od godz. 10.00 do 21.00, w weekendy do godz. 22.00. W święta Bożego Narodzenia lodowisko również będzie otwarte.

  PKiN bez ślizgawki

  Nie będzie za to w tym roku lodowiska przy Pałacu Kultury i Nauki. Nawierzchnia i niektóre elementy ślizgawki wymagają remontu.

  Miasto zaprasza na inne lodowiska. Między innymi: przy ul. Obrońców Tobruku 40, obok hali sportowej OSiR (Bemowo), na Torze Łyżwiarskim "Stegny" przy ul. Inspektowej 1 (Mokotów), w "Wiśle" przy ul. Namysłowskiej 8 (Praga-Północ) i wawerskim ośrodku przy ul. V Poprzecznej 22.

  Sprawdź, gdzie jeszcze pojeździsz na łyżwach.

  TAK W OSTATNICH LATACH WYGLĄDAŁO LODOWISKO PRZY PKIN:

  lata/ran

  Lodowisko przy PKiNMarcin Gula/Tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: UM