Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

Najnowsze

Drugie podejście do remontu mostu Łazienkowskiego

Najnowsze

| Fakty po południu TVN24fot. Wikipedia/masti /Creative Commons 2.5

To będzie jedna z najbardziej uciążliwych inwestycji tego roku. Pod koniec lipca ma ruszyć remont mostu Łazienkowskiego. Jedna z nitek przeprawy będzie zamknięta prawdopodobnie na cały sierpień, remontu drugiej możemy się spodziewać za rok.

Zarząd Dróg Miejskich przetarg na remont przeprawy ogłosił już drugi raz. - Do pierwszego zgłosiła sie tylko jedna firma i zaproponowała cenę robót 2 razy wyższą niż środki, które zarezerwowaliśmy pod inwestycję - wyjaśnia Urszula Nelken, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

To niestety wymusiło rozłożenie robót na dwie tury. - Chcielibyśmy aby w sierpniu wykonawca zamknął jedną jezdnę mostu w kierunku Pragi. W przyszłoroczne wakacje możnaby natomiast wyremontować nitkę w stronę centrum. Jednak ostateczna decyzja będzie należała do miejskiego inżyniera ruchu - zastrzega Nelken.

Nowa jezdnia, krawężniki i odwodnienie

Nie ustalono jeszcze, czy kierowcy będą mieli dostępne trzy pasy ruchu, czy inżynier dopuści namalowanie tymczasowo czterech węższych pasów.

Po remoncie most Łazienkowski będzie miał nową nawierzchnię, krawężniki, urządzenia dylatacyjne oraz bariery ochronne w pasie rozdzielającym jedznie. Ostatni remont nawierzchni mostu był przeprowadzony w 2002 roku.

Estakady wciąż czekają

Na modernizację czekają też skorodowane wjazdy na most przy skrzyżowaniu z Wisłostradą. W lutym Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych stwierdził, że na rozbiórkę starych i budowę nowych estakad potrzeba 100 milionów złotych. - Tych pieniędzy na razie nie ma w budżecie – tłumaczyła Agata Choińska, rzecznika ZMID. - Pod koniec czerwca będziemy mieli dokumentację projektową, później wystąpimy o pozwolenie na budowę - mówiła.

ec/par

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty po południu TVN24