Drogowcy zapowiadają kompleksowy remont części Wisłostrady, ale prace uzależniają od inwestycji wodociągowców. Na razie stawiają na roboty doraźne w miejscach, gdzie stan jezdni wymaga interwencji.
Wisłostrada, odcinek między Bartycką a mostem Łazienkowskim – na pęknięcie i nierówności na jezdni w tym miejscu uwagę zwrócił śródmiejski radny Marcin Krawczyk.
W interpelacji skierowanej do władz dzielnicy punktuje również "ogólny zły stan nawierzchni wschodniej (w kierunku centrum) jezdni Wisłostrady pod wiaduktami Trasy Łazienkowskiej". - Pomiędzy Bartycką a mostem Łazienkowskim na całej długości jest dużo nierówności. Widać też, że część jezdni jest popękana - przyznaje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.
Prace w kilku miejsach
Na pytanie o to, kiedy można spodziewać się prac na Wisłostradzie, odpowiedzi radnemu udzielił Zarząd Dróg Miejskich. ZDM zapowiedział cząstkowe prace, ale wspomniał również o planach kompleksowego remontu, przynajmniej części arterii. Zapytaliśmy drogowców o szczegóły.
"Zakład Remontów i Konserwacji Dróg pracuje na fragmencie od Bartyckiej do mostu Łazienkowskiego od końcówki września, tylko poprosił o przedłużenie terminu wykonania uszczelnień do końca października" - poinformował nas Jakub Dybalski, rzecznik ZDM.
Wylicza też, że w tym roku wymieniano nawierzchnię Wisłostrady pomiędzy Wioślarską a Solec, pomiędzy Karową a Grodzką, przy jednym ze zjazdów z mostu Grota, czy awaryjnie naprawiano odcinek pomiędzy Grodzką a Wenedów. Jak wyliczył, koszt tych prac to około 4,5 miliona złotych.
Całkowite frezowanie
Zlecona została też wymiana około 150 metrów nawierzchni skrajnego prawego pasa jezdni zachodniej przed prawoskrętem na most Grota-Roweckiego. Jak tłumaczy Dybalski, zostało to wykonane pod koniec września, a wkrótce odbędą się odbiory.
ZDM planuje również całkowitą wymianę nawierzchni Wisłostrady. Ze względu na sytuację finansową miasta drogowcy mówią jednak na razie o generalnym remoncie odcinka mniej więcej między Gagarina a mostem Łazienkowskim. Prace są jednak uzależnione od inwestycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji związanej z kolektorem Mokotowskim BIS.
Umowę na zaprojektowanie i jego budowę wodociągowcy podpisali w maju, a efekt końcowy mamy zobaczyć w połowie 2023 roku. Dopiero wtedy drogowcy będą mogli rozpocząć swój remont.
Źródło: tvnwarszawa.pl
Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl