Czym chcesz dojechać do II linii metra? Ruszyły konsultacje ZTM

ZTMRuszyły konsultacje społeczne

- Czy zaproponowane zmiany komunikacyjne ułatwią korzystanie z II linii metra? Czy odpowiadają potrzebom pasażerów? Co zmienić, aby dojazd do stacji II linii metra był komfortowy? Rozpoczęły się właśnie konsultacje społeczne dotyczące projektu zmian w komunikacji po otwarciu II linii metra.

O tym, że ZTM ogłosi konsultacje, pisaliśmy w połowie kwietnia. Wtedy też przedstawiono projekt zmian komunikacyjnych, w którym głównym założeniem jest powrót niektórych linii autobusowych i tramwajowych na stare trasy.

Jak powiedział wówczas Wiesław Witek, dyrektor ZTM, projekt zmian przedstwiono jako punkt wyjścia do rozmów z mieszkańcami. - Chcemy się dowiedzieć, czy nasz pomysł na przywrócenie historycznych tras autobusów i tramwajów to dobry pomysł – zaznaczył dyrektor.

3 węzły przesiadkowe

Witek zaproponował też stworzenie trzech dużych węzłów przesiadkowych:

- przy PKP Stadion Narodowy,

- na placu Wileńskim,

- na rondzie Daszyńskiego.

- Do nich dojedzie spora liczba autobusów, tramwajów i metro - wyjaśnił dyrektor. Przy stacji Stadion i dworcu Wileńskim zatrzymają się ponadto pociągi.

ZOBACZ CAŁY PROJEKT

Ruszyły konsultacje

W związku z tym projektem ruszyły właśnie konsultacje społeczne.

Przede wszystkim ZTM chciałby się dowiedzieć od pasażerów i mieszkańców Bemowa, Pragi-Południe, Pragi-Północ, Śródmieścia, Targówka oraz Woli, to:

- Czy zaproponowane zmiany ułatwią korzystanie z II linii metra?

- Czy zaproponowane zmiany odpowiadają potrzebom pasażerów?

- Co zmienić, aby dojazd do stacji II linii metra był komfortowy?

- Co mogłoby być zmodyfikowane, aby przesiadki z komunikacji naziemnej do metra (i w drugą stronę) były bardziej komfortowe?

W wymienionych dzielnicach, które w największym stopniu zostaną objęte zmianami w komunikacji, zaplanowano także spotkania. Jak informuje ZTM, harmonogram oraz dokładne miejsca spotkań zostaną podane do publicznej wiadomości już niebawem.

W czasie konsultacji, w wybranych punktach Warszawy (pl. Bankowy, Dworzec Wileński, ronda Daszyńskiego, metro Świętokrzyska) uruchamiany będzie także specjalny namiot, w którym będzie można wyrazić swoją opinię do sugerowanych przez ZTM zmian.

Dodatkowo, zaraz po długim majowym weekendzie odbędzie się internetowy czat z Wiesławem Witkiem, dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego.

Pasażerowie komunikacji swoje uwagi będą mogli przekazywać także pocztą tradycyjną - ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa, z dopiskiem „konsultacje” lub elektroniczną- konsultacje@ztm.waw.pl, a także w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

Konsultacje będą trwały do końca czerwca.

Dyrektor ZTM o proponowanych zmianach
Dyrektor ZTM o proponowanych zmianachArtur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl

su//ec

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości