Najnowsze

Najnowsze

Jeszcze niedawno nie było wody, ani dróg, były za to niesnaski. Przez ostatnie lata Rembertów zmienił się na lepsze, ale wielu problemów wciąż nie udało się rozwiązać. Mieszkańcy narzekają przede wszystkim na komunikację, brak bezkolizyjnych połączeń między starą a nową częścią dzielnicy, które oddziela linia kolejowa. Ten temat zdominował poniedziałkowy odcinek programu "Twój Wybór".

Krystian Zalejski odwiedza jeden z najpopularniejszych hoteli w centrum miasta. W The Westin Warsaw Hotel przy Al. Jana Pawła II 21 mieści się restauracja Fusion, w której odbyć można kulinarną podróż pełną zaskakujących połączeń smaków, zapachów i oryginalnych potraw, powstających na bazie wiedzy i doświadczenia szefa kuchni. Zakupy do wspólnego gotowania Krystian zrobił w sklepach Kuchnie Świata oraz w Carrefour, które mieszczą się w Złotych Tarasach przy ul. Złotej 59.

W połowie listopada na Stadionie Narodowym zacznie się jedyna w swoim rodzaju operacja. 72 wyciągarki, centymetr po centymetrze, przez trzy dni podnosić będą konstrukcję dachu wraz z sześćdziesięciometrową iglicą.

W dalekich planach jest trasa Olszynki Grochowskiej jako alternatywa dla Modlińskiej, nie wiadomo kiedy trasa mostu Północnego przedłużona zostanie do Płochocińskiej, a sama Płochocińska też czeka na poszerzenie, brakuje kanalizacji, miejsc w szkołach i przedszkolach. Goście "Twojego Wyboru" mówili głównie o tym, na co na Białołęce nie ma pieniędzy.

- Co mieszkańca Woli interesuje jakiś park za 40 mln zł, skoro jego sytuacja bytowa jest trudna - pytał w programie "Twój Wybór" Jan Nowak, radny PiS. Jego zdaniem realnym problemem dzielnicy są podwyżki czynszów.

- Na Bemowie nie zrobiono nic, prócz dokończenia tego co rozpoczął poprzedni zarząd dzielnicy - oskarżył obecne władze dzielnicy w programie "Twój Wybór" Włodzimierz Całka, były burmistrz Bemowa. - Na same inwestycje związane z przedszkolami dzielnica wydała 40 milionów złotych - odpierał zarzuty Paweł Bujski, jeden z radnych.

Choć Bielany mają liczne potrzeby, to w przyszłym roku będą musiały poradzić sobie z mocno okrojonym budżetem. - Będzie trzeba poszukać nowych przychodów - mówił w programie "Twój Wybór" burmistrz dzielnicy. - Niektóre szkoły nie przetrwają zimy - ostrzega Jan Zaniewski radny PiS.

Najnowszą edycję Smaków Miasta Krystian zainaugurował wraz szefem kuchni Restauracji Blue Tower, która znajduje się przy ul. Chmielnej 85/87. Na stole królowały składniki, bez których jesienna kuchnia byłaby niepełna. Marynowana dynia, farsz ze świeżych grzybów i karmelizowane śliwki to tylko zapowiedź kulinarnej uczty.

Jak będzie wyglądał ogród Krasińskich? O tym decydować będą architekci, którzy wezmą udział w konkursie na projekt odnowy parku. Choć będzie ogłoszony dopiero w przyszłym roku, to śródmiejscy urzędnicy przygotowali już jego wytyczne.

Prowincja miała być azylem po zabójstwie żony. Nowy dom pogłębia jednak pustkę Clermonta i jego córki Pascale. Surowe otoczenie wybebesza ich jeszcze bardziej, zamiast dać schronienie. Oto historia spektaklu "Kamień i popioły" w reżyserii Artura Urbańskiego, którym Teatr Powszechny rozpoczął nowy sezon.

Podczas remontu przejść podziemnych robotnicy natrafili na niespodziewane przeszkody. Kilka olbrzymich, betonowych bloków trzeba było wysadzić w powietrze, tak by nie uszkodzić ściany tunelu dla pieszych.

"Nam strzelać nie kazano, wstąpiłem na działo i spojrzałem na pole; dwieście armat grzmiało..." Któż z nas nie uczył się w szkole tego wiersza. Wydawać by się mogło, że równie dobrze znana jest lokalizacja reduty Ordona, opisanej przez Adama Mickiewicza. - Nic bardziej mylnego – twierdzą historycy. Ich przypuszczenia ostatecznie mogą potwierdzić badania archeologiczne, które mają ruszyć w tym roku.

Warszawska straż miejska przebojem wchodzi w XXI wiek. Uruchomiła właśnie system powiadamiania SMS-ami o niepokojących wydarzeniach. Ogłosiła też przetarg na dostawę telefonów oraz pięciu iPadów - najnowszego gadżetu firmy Apple.

Zdecydowana większość mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach, chce, żeby Muranów został włączony do strefy płatnego parkowania. Tak wynika z podsumowania konsultacji społecznych w obu częściach dzielnicy - wolskiej i śródmiejskiej. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy nie mają wątpliwości. Stawiają warunki.

Czy na Starym Mieście jest potrzebny przejrzysty system informacji? Gdzie powinny być podjazdy dla niepełnosprawnych? Czy instalować latarnie gazowe wzdłuż uliczek? Przed generalnym remontem nawierzchni ulic i chodników Starego Miasta urzędnicy zapytają o to jego mieszkańców.

W tropikach o wiele wyraźniej widać niepokój białego człowieka. Trudniej mu złapać oddech, obawia się egzotycznych chorób i roznoszących je insektów. Pozwala sobie na więcej swobody seksualnej, światopoglądowej. Brakuje mu jednak istotnej rzeczy - niewymuszonej chęci do życia. Reżyser Michał Borczuch na deskach TR Warszawa sięga po Witkacego i pokazuje człowieka-dziwoląga szukającego sedna samego siebie.

Potrafi namierzyć potencjalnego złodzieja, sprawdzić czy samochód jedzie z dozwoloną prędkością i czy jest zaparkowany w odpowiednim miejscu. Tak działa inteligentna kamera monitoringu miejskiego, wyposażona w dodatkowe aplikacje. Jedną z nich testują stołeczni urzędnicy.