Najnowsze

Najnowsze

Trzy stołeczne szkoły znalazły się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego rankingu liceów miesięcznika "Perspektywy". Najwyższe, 7 miejsce zdobyło VIII LO im. Władysława IV.

Kursuje między stacjami, ale nie zabiera pasażerów. Kolejarze z Warszawy ściągnęli do stolicy szwajcarską maszynę, która szlifuje tory. Do naprawy wytypowano ponad 700 kilometrów. Dla pasażerów oznacza to docelowo bezpieczeństwo i luksus.

Zadbana kamienica na Żoliborzu położona niedaleko Teatru Komedia ma niezwykłych mieszkańców. Tak dumnych ze swej kamienicy, że postanowili napisać o niej książkę. Co w tym miejscu jest tak wyjątkowego? "Rytm Miasta" sprawdził to. - Wyjątkowa jest ta integracja. To, że ludzie mieszkają tu od 60 lat. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina - opowiada Wiesława Rolewicz, prezes SBM "Osiedle Skarbowców".Kamienica przy Sierpeckiej została zbudowana 80 lat temu, przez spółdzielnię pracowników ministerstwa skarbu. Stąd nazwa "Osiedle Skarbowców". Zniszczona podczas powstania warszawskiego, po wojnie podzielona na mniejsze mieszkania, przetrwała. Dziś, odnowiona i zadbana, jest chlubą Żoliborza.Spółdzielnia jak rodzina

Jak się okazuje, odwilż nie przeszkadza osobom uwielbiającym zimowe kąpiele. - Sezon Morsów trwa w najlepsze – pisze na warszawa@tvn.pl Radek i zaprasza wszystkich chętnych nad Zegrze.

Po morderstwie policjanta Andrzeja Struja, rozgorzała dyskusja o zmianach w prawie i surowszych karach dla nieletnich. Minął prawie rok, a efektów nie widać. - Nie zmieniło się nic - mówi w studiu "Miejskiego Reportera" Jerzy Książek, mediator. A policjanci dodają: brak jest zespołów, które przekazywałyby informacje np. z izby dziecka do szkół.

Środa nie rozpieszczała kierowców. W ciągu dnia doszło do kilku groźnych wypadków. Po południu zmotoryzowani utknęli w większych niż zwykle korkach. – To trzeci świat – pisze na warszawa@tvn.pl zdenerwowany Kuba.

W czerwcu ulicami Warszawy przejdzie kolejna Parada Równości. Tym razem jednak przygotowuje ją komitet organizacyjny, który zapowiada zmiany w przebiegu imprezy. Parada ma być nie tylko świętem tolerancji, lecz również wydarzeniem artystycznym. - Chcielibyśmy, żeby w tym roku, poza tradycyjnym przemarszem, punktem kulminacyjnym imprezy był wielogodzinny koncert plenerowy. Na razie nie mogę zdradzić, kto na nim wystąpi, ale prowadzimy rozmowy z zagranicznymi artystami - zapowiedział w środę rzecznik parady, pierwsza osoba trans będąca członkiem Senatu UW, posługująca się pseudonimem "Jej Perfekcyjność".Parada ważnym wydarzeniem muzycznym

Przygotowania do sezonu rozpoczęli ciężarowcy Legii. Ciężkie sztangi dźwigają od początku miesiąca, mimo że pierwsze zawody będą mieli dopiero w maju. Sukcesy z ubiegłego sezonu przyciągają nowych zawodników, a sekcja robi duże postępy. Najprawdopodobniej w mistrzostwach świata juniorek w Peru wystartuje Emilia Szlasa. W kraju wielką niespodziankę chce sprawić Aleksandra Mierzejewska, która zamierza włączyć się do rywalizacji o podium w mistrzostwach Polski.

Rzeczniczka prasowa Służby Więziennej ppłk Luiza Sałapa poinformowała w środę PAP, że oskarżeni o zabójstwo warszawskiego policjanta, Mateusz N. i Piotr R., osadzeni w jednym areszcie, zostali od siebie odseparowani, by uniemożliwić im porozumiewanie się.

Patrol straży miejskiej znalazł na terenie ogródków działkowych przy ul. Bluszczańskiej ciało 57-letniego mężczyzny z raną kłutą. Sprawę bada policja.

Trasa ekspresowa S8 Konotopa – al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie dopuszczona do ruchu i bezpieczna, mimo licznych uchybień po stronie wykonawcy – informuje na swojej stronie internetowej GDDKiA. Drogowcy nie podają jednak daty jej otwarcia.

Buty - 50, sukienka - 200, do tego biżuteria, torebka, no i obowiązkowa czerwona bielizna. W sumie na studniówkę maturzystka może wydać prawie 500 zł. Nieco więcej w portfelu musi mieć na zakupy maturzysta.