Najnowsze

Najnowsze

W kolejnym odcinku "Jazdy Warszawskiej" za kierownicą zasiadła Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Prawo jazdy ma od 20 lat. Rocznie przejeżdża około 15 tys. kilometrów.

32-letni Artur B. przedstawiał się jako lekarz pediatra, rozkochiwał w sobie kobiety i obiecywał ożenek. Znikał, gdy tylko zdobywał pieniądze od "ukochanej". Serial z "Tulipanem" w głównej roli się jednak skończył. Złapali go policjanci z Woli i Wilanowa - informuje Komenda Stołeczna Policji.

Tłumy fotoreporterów i fanów pojawiły się na promocji biograficznej książki Krzysztofa Krawczyka "Życie jak wino". Piosenkarz przyznaje, że tytuł początkowo brzmiał zupełnie inaczej.

Przy ulicy Tokarza, na parkingu zapalił się opel. Sytuacja wyglądała groźnie, ale okazało się, że straż pożarna szybko poradziła sobie z pożarem.

Deszcz, chmury i tylko 6 stopni Celsjusza - tak przywitała nas pogoda w sobotni poranek. - Nie zanosi się na to, że dużo się zmieni. Dzisiaj nie wychodźmy z domu bez parasoli - ostrzegała Weronika Diallo, prezenterka pogody. Po południu okazało się jednak, że nie deszcz, a mgła stanowi największy problem.

Patrioci? Sekciarze? Paranoicy? Europejczycy? Z jednej strony polscy romantycy na emigracji we Francji współtworzyli nowoczesną intelektualną elitę, z drugiej stanowili zbiorowisko osobliwości i dziwaków. Co się kłębiło w ich głowach i jak to wpływa na nas, dziś? Odpowiedzi szukają twórcy spektaklu "Klub Polski" w Teatrze Dramatycznym.

Park Morskie Oko istnieje od XVIII wieku. Dziś jest miejscem rekreacyjnym, ale ma za sobą bogatą historię. Ciekawostki można znaleźć również w jego okolicach. Na wycieczkę do mokotowskiego parku zaprasza Adam Dylewski.

Metropolita warszawski Kazimierz Nycz został kardynałem. Birety kardynalskie i bulle z nominacjami 24 mianowanym w październiku duchownym wręczył papież Benedykt XVI w sobotę, podczas uroczystego konsystorza w bazylice świętego Piotra w Watykanie, podaje TVN24.pl.

Wydaje ci się, że narzeczony ma przed tobą tajemnice? Chcesz dowiedzieć się czy twoi znajomi skłamali w jakiejś sprawie? Masz szansę dowiedzieć się wszystkiego! Dzisiaj w Muzeum Techniki od 12 do 15 odbędą się pokazy działania wariografu, potocznie nazywanego wykrywaczem kłamstw.

O północy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza. Do czasu zakończenia głosowania nie można m.in. zwoływać zgromadzeń i manifestacji oraz rozdawać ulotek czy prowadzić agitacji. Cisza potrwa do czasu zakończenia wyborów, czyli do godziny 22 w niedzielę. Godzina może się zmienić jeżeli lokale zostaną zamknięte później.Billboardy mogą zostać

Rzeźba świetlna, lampki zawieszone nad ulicą i na latarniach - taka iluminacja ozdobi ulicę Emilii Plater już w pierwszych dniach grudnia. Będzie doprowadzona aż do odnowionego placu Grzybowskiego, który również zostanie świątecznie oświetlony.

Legia Warszawa wygrała z Arką Gdynia 3:0. - Pierwszą bramkę dla stołecznej drużyny zdobył z rzutu karnego kapitan Legii Ivica Vrdoljak. Wynik na 2:0 podwyższył Bruno Mezenga. W doliczonym czasie gry trzeciego gola zdobył Tomasz Kiełbowicz - informuje serwis legia.com.

W weekend drogowcy wyremontują pięć ulic. Wymiana nawierzchni rozpocznie się w piątek o godz. 22.00. Sprawdź, gdzie napotkasz utrudnienia.

To mogło zakończyć się tragicznie. W piątek rano doszło do groźnego zderzenia dwóch aut. Film na platformę Kontakt 24 przesłał internauta Zejman.