Najnowsze

Najnowsze

Karambol na Radzymińskiej

Cztery rozbite auta, pięć osób rannych i ogromne korki w stronę Marek - to efekt karambolu, do jakiego doszło na ul. Radzymińskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Młodzieńczą.

Platforma traci Ursynów

Cząstkowe wyniki wyborów w dzielnicach pokazują, że na Ursynowie rośnie w siłę lokalny komitet wyborczy Nasz Ursynów. Zdaniem komentatorów to duża porażka Platformy Obywatelskiej.

Chaos po zamknięciu Targowej

Z premedytacją skręcają na zakazie zajeżdżając drogę tramwajom. Inni kierowcy zajmują miejsce na postoju taksówek. Taksówkarze muszą stawać na chodniku. Czyli kolejne utrudnienia w ramach przygotowań do budowy II linii metra na Pradze Północ. Drogowcy zamknęli dziś jedynie fragment Targowej, przesunęli postój taxi i przystanek, a i tak zrobiło się zamieszanie.

Kocie piękności na Ursynowie

500 kocich piękności różnych ras, wśród nich koty syberyjskie, ragdolle, norweskie leśne, maine coon'y, brytyjskie krótkowłose, devon rex'y, cornish rex'y , persy, egzotyki i rosyjskie niebieskie zobaczycie 4 i 5 grudnia Mikołajkowej Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych.

Wybierz twarz wydziału

Zakończył się pierwszy etap konkursu, w którym Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego poszukuje swoich "studenckich ambasadorów". Zabawa okazała się wielkim sukcesem: wystartowało w niej 77 uczestników.

To będzie kadencja przecinania wstęg

Dokończenie centralnego odcinka II linii metra, Mostu Północnego, przygotowanie miasta do Euro 2012. TVN Warszawa sprawdzała, które inwestycje będą najważniejsze w nadchodzącej kadencji.

2 noce sztuki w PKiN

Zbliżają się Re:wizje - jeden z największych w Polsce przeglądów kultury niezależnej. Kilkuset artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki - muzykę, teatr, taniec, film, sztuki wizualne – wystąpi w Warszawie w dniach 2-4 grudnia.

Aktorka przegoniła kandydatów na prezydenta

6943 - tyle osób, po podliczeniu danych z 52,74 proc. protokołów poparło Annę Nehrebecką. Słynna polska aktorka startowała do Rady Warszawy z listy Platformy Obywatelskiej okręgu Śródmieście-Ochota. Zajmowała ostatnie miejsce na liście i zebrała więcej głosów niż niektórzy kandydaci na prezydenta stolicy.

Wielki boom na parkingi Park&Ride

Parkingi Park&Ride cieszą się coraz większą popularnością. Na większości z nich o godzinie 10.00 rano nie ma już wolnych miejsc. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada, że do istniejących ośmiu tego typu parkingów na 2,5 tysiąca miejsc dojdą nowe. Docelowo ma być ich 30.

Wyrównana walka na Mazowszu

Zażarta walka o miejsca w sejmiku Mazowieckim. Jeszcze o godz. 8.00 prowadziło Polskiej Stronnictwo Ludowe. Teraz na pierwsze miejsce wyszła Platforma Obywatelska. Róźnice pomiędzy komitetami są nadal minimalne.

Rada miasta dla Platformy Obywatelskiej

Platforma Obywatelska zdecydowanie prowadzi w walce o miejsca w Radzie Warszawy. Po podliczeniu głosów z ponad 52 proc. lokali wyborczych, PO ma ponad 44 proc. głosów.

Tir zablokował Trasę AK

Kilka godzin trwały utrudnienia w al. Armii Krajowej. Przed mostem Grota - Roweckiego tir blokował dwa pasy ruchu w stronę Marek. Kierowcy utknęli w gigantycznych korkach.

Tramwajarze zamknęli Targową

Rozpoczął się bardzo uciążliwy dla kierowców etap budowy łącznika tramwajowego pomiędzy ul. 11 Listopada a Ratuszową. W związku z pracami został zamknięty odcinek ul. Targowej od 11 Listopada do Ratuszowej.

PiS bierze Mazowsze

Według sondażu TNS OBOP, przeprowadzonego dla TVP, w wyborach do sejmiku wojewódzkiego na Mazowszu zwycieżyło Prawo i Sprawiedliwość.

Korwin-Mikke niezadowolony z wyniku

Janusz Korwin-Mikke, według najnowszych danych, zdobył czwartą pozycję i 4,5 proc. głosów. Ale z miejsca tuż za podium nie jest zadowolony. – 10 procent było w zasięgu ręki – komentował na gorąco.

Bielecki: Olejniczak grał na aut

- Wygląda na to, że mogę pogratulować zwycięstwa mojej rywalce - mówił w TVN Warszawa, zaraz zakończeniu ciszy wyborczej, Czesław Bielecki. - Jedyne czego nie mogę pogratulować to tego, że jej koalicjant z SLD wybijał w trakcie każdej debaty piłkę na aut - dodaje.

Ja Wisła: idziemy na dno

Miasto żąda od fundacji Ja Wisła wysokich opłat za funkcjonowanie na terenie portu Czerniakowskiego. Fundacja bije na alarm, bo nie stać jej na pokrycie tych kosztów.

Największa frekwencja w Wilanowie

Do godz. 19.00 najwyższą frekwencję odnotowano w Wilanowie – prawie 49 proc. Najniższą na Pradze Północ – niespełna 36 proc. W całej Warszawie zagłosowało już 42 proc. uprawnionych - podała Państwowa Komisja Wyborcza.

Doda: straciłam wenę

Fani Dody na jej nową płytę będą musieli jeszcze poczekać. – W tym roku do studia już nie wejdę, bo przygotowujemy się do przeszczepu Adama – zdradza w rozmowie z "Rytmem Miasta".

Strażnicy miejscy będą mieli lepiej

Na Bielanach otwarto najnowoczesniejszy budynek staży miejskiej. Strażnicy po 17 latach przeprowadzą się z obskurnych ciasnych pomieszczeń do nowoczesnej siedziby. Z niecierpiwoscią na nowe miejsca czekają już inni.