Najnowsze

Najnowsze

Przenieś umysł do innego wymiaru

Diaboliczni, kontrowersyjni, genialni. The Prodigy. Kilka miesięcy temu swoim koncertem na Torwarze zawojowali Warszawę. W sobotę w 1500m2 do wynajęcia oficjalny zlot fanów zespołu.

Prezydent przeciw janosikowemu

Trwa zbieranie podpisów pod projektem w sprawie zmiany ustawy o tzw. janosikowym. Poparła go m.in. prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO). Dzięki tej inicjatywie Warszawa może płacić mniej na rzecz biedniejszych gmin.

Tajniki budowy metra w 13-minutowym filmie

Budowa centralnego odcinka II linii metra to największa i najważniejsza inwestycja w stolicy. Nic dziwnego, że budzi ogromne zainteresowanie. Żeby przybliżyć tajniki budowy, urzędnicy przygotowali specjalny, 13-minutowy film.

T.Love z przyjaciółmi w Stodole

Grają już ponad 25 lat i nadal są w świetnej formie. Ikona polskiego rock & rolla, T.Love zagra w piątek i sobotę dwa koncerty w Stodole.

Prokuratura bada, czy policjanci pobili zabójców Struja

Prokuratura wyjaśnia, czy wolscy policjanci pobili zabójców funkcjonariusza Andrzeja Struja – donosi "Życie Warszawy". 18-letni Mateusz N. i 17-letni Piotr R. czekają na rozpoczęcie sprawy. W październiku do sądu trafił już akt oskarżenia. Zabójcom grozi do 25 lat więzienia.

Czy mechaniczne lalki śnią o miłości?

Dziecięca wyobraźnia przepełniona jest mrocznymi produktami fantastyki naukowej. Androidy, cyborgi, roboty niosą najczęściej zniszczenie i śmierć. Łagodniejszą, emocjonalną wersję mitu o inteligentnych maszynach proponuje, i to małym dzieciom, Teatr Druga Strefa. W spektaklu "Mechaniczna Magdalena" w roli tytułowej zobaczyć można świetną Hannę Konarowską.

Weekend z niewielkim mrozem i śniegiem

Cztery stopnie poniżej zera – taka temperatura przywitała dziś warszawiaków. W ciągu dnia zrobi się trochę cieplej, słupek rtęci sięgnie maksymalnie trzech kresek powyżej zera.

Centra handlowe mówią nie biletomatom

Niepowodzeniem zakończyły się próby ustawienia w stołecznych centrach handlowych biletomatów. Zarządcy galerii tłumaczą, że wyłączność na sprzedaż biletów komunikacji miejskiej mają saloniki prasowe, działające u nich - czytamy w "Życiu Warszawy".

Jednostki specjalne będą się szkolić na Bielanach

Szkolenia dla policyjnych snajperów i jednostek specjalnych wojska. Symulacje katastrof drogowych czy budowlanych oraz ćwiczenia antyterrorystów. Wszystko w jednym miejscu – to wizja nowoczesnego centrum szkolenia służb i cywilów.

Janda robi farsę

To będzie jedna z najgłośniejszych premier tego sezonu. W OchTeatrze trwają ostatnie próby do spektaklu "Weekend z R" w reżyserii Krystyny Jandy. Sztukę, napisał specjalnie dla tej sceny Robin Hawdon, brytyjski powieściopisarz, dramaturg i aktor.

Amerykańskie szlagiery na 36 instrumentów

36 osób stanie w jednej chwili na scenie Centralnego Basenu Artystycznego. Zagrają największe amrykańskie przeboje w big-bandowych aranżacjach. A wszystko pod hasłem "Zmierzch popkultury".

Awaria strony ZTM: Rozkładu jazdy nie sprawdzisz

Wieczorem internauci odwiedzający stronę Zarządu Transportu Miejskiego niestety nie mogą sprawdzić rozkładu jazdy. Awaria zbiegła się z uruchomieniem nowego serwisu przeznaczonego na telefony komórkowe.

Ewa Błaszczyk opowiada o swojej przemianie

Po 10 latach od chwili, kiedy dla Ewy Błaszczyk zatrzymał się czas - najpierw po krótkiej chorobie zmarł jej mąż, a sto dni później córka Ola zakrztusiła się tabletką i zapadła w śpiączkę - aktorka zdecydowała się opowiedzieć o swoich zmaganiach z losem. - To opowieść o przemianie - mówi aktorka

Bard Solidarności na jazzowo

"Kaczmarski & Jazz" to wyjątkowy projekt stworzony przez Marię Sadowską, Annę Serafińską, Janusza Szroma oraz trio pianisty Pawła Tomaszewskiego.

PiS: prezydent chce sprzedać perłę w koronie

Prywatyzacja Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej jest przesądzona. Przeciwni sprzedaży są radni Prawa i Sprawiedliwości. – To perła w koronie , której pani prezydent chce się pozbyć - uważa Zbigniew Cierpisz.

"Jankes" i emo girl

"Jankes" znów woził po mieście ciekawych ludzi: Łukasza z Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami, Karolinę, wystylizowaną emo girl, fankę Tokio Hotel, a także Witolda, który chce zmienić skostniały, polski system edukacyjny. Nie zabrakło też miejsca dla Łukasza, recytującego poezję Norwida. Było ciekawie. Jak zawsze.

Przy 80 km/h kierowca nie ma szans

80 km na godz. - wydaje się, że to nie dużo. Ale jak pokazują wyniki crash testu na Żeraniu, dla podróżujących pojazdem może być to prędkość zabójcza. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, gdy na drodze coraz częściej pojawia się gołoledź.

Nowe rozdanie po wyborach: burmistrzowie do wymiany

Jak zmienią się władze w dzielnicach po wyborach samorządowych? Reporterzy TVN Warszawa ustalili nieoficjalnie, że na swoich fotelach pozostaną burmistrzowie Sródmieścia, Białołeki i Bemowa. Los pozostałych jest niepewny. Wsród nich są i tacy, z którymi wybrana na drugą kadencję prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz nie będzie chciała już wspólpracować.

Tarcze drążące tunel na początku 2011 roku

- Na początku przyszłego roku w Warszawie pojawią się tarcze drążące podziemny tunel – zapowiedział Jacek Wojciechowicz. Wiceprezydent Warszawy był jednam z gości powracającego po przerwie, związanej z kampanią wyborczą, programu "Z lotu Ptaka".

"Przesiądźcie się do komunikacji"

Centrum Nauki Kopernik, Centrum Sztuki Nowoczesnej, nowy stadion Legii - wszystkie te inwestycje łączy brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych. Zwiedzający w poszukiwaniu rozrywki najpierw długo szukają miejsc dla aut, a urzędnicy kwitują, że Warszawa nie może być jednym, wielkim parkingiem.

Ratusz: brakuje pieniędzy na dokończenie obwodnicy

Choć planował ją już w 1939 roku prezydent Stefan Starzyński nie udało się jej dokończyć do dziś. Budowę praskiego odcinka obwodnicy śródmiejskiej, bo o nią chodzi, obiecywali kandydaci na prezydenta Warszawy. Jakie są realne szanse aby powstała? O tym rozmawialiśmy z wiceprezydentem Jackiem Wojciechowiczem i prof. Wojciechem Suchorzewskim z Politechniki Warszawskiej.

Taksówkarz recydywista

Drugi raz w ciągu niespełna dwóch tygodni strażnicy miejscy zatrzymali tego samego taksówkarza. Mężczyzna nie posiada ważnej licencji, a dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy zatrzymała mu w wakacje policja za jazdę pod wpływem alkoholu.