Najnowsze

Najnowsze

Kanadyjscy punkowcy wreszcie w Warszawie

Mieli wystąpić wiosną, ale z powodu wypadku perkusisty nie dotarli do Polski. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. SUM 41 po raz pierwszy w Polsce zagra na zimowej edycji Ursynaliów, 2 grudnia w klubie Palladium.

Przemiana mesjasza marketingu

"EXIT 8" to satyryczna opowieść o Janie Midasie, genialnym fachowcu od manipulowania ludźmi, politycznym marketingowcu, człowieku, który niczym mityczny Midas ma dar zamieniania wszystkiego w złoto.

Sikh sądzi się o turban

Precedensowy proces ruszył przed warszawskim sądem. Wytoczył go komendantowi głównemu Straży Granicznej obywatel brytyjski, praktykujący sikh, któremu na Okęciu kazano zdjąć do kontroli turban - przedmiot szczególnej czci sikhów.

Drogowcy obiecują nowe rondo w dziewięć dni

Drogowcy mają ambitny plan. Chcą w dziwięć dni wybudować rondo na skrzyżowaniu Traktu Lubelskiego z ul. Lucerny i Kadetów. Kierowców czekają utrudnienia. Prace ruszają w piątek wieczorem.

Policjanci zatrzymali "policjantów"

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali 37-letniego Pawła K. i 25-letniego Chrystiana N. Mężczyźni podawali się za policjantów. Na jednym z przystanków wylegitymowali 18-latka. Sprawdzili jego dane osobowe oraz telefon. Wpadli, gdy okazało się, że dopuścili się również innych przestępstw.

Dostał Tarchomin, inni też chcą

Po tym jak ZTM zwiększył częstotoliwość kursowania 508 zapytaliśmy w "Witaj Warszawo", jakie linie są według pasażerów najbardziej zatłoczone. Widzowie proponują, które z nich także powinny jeździć częściej.

Pilnują zimy - patrzą na radary

- Jeżeli widzimy na radarze, że zbliża się chmura z opadem, wykonawcy zimowego posypywania ulic stawiani są w stan gotowości - tłumaczyła w "Witaj Warszawo!" rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta. W tym roku na walkę z zimą zarezerwowano 95 mln złotych.

Fontanna na budowie węzła Marynarska

Na budowie węzła Marynarska doszło do awarii wodociągowej. W samym środku placu budowy drogowcy podziwiali kilkumetrowy gejzer - napisał Cezary na adres warszawa@tvn.pl.

Zrywają asfalt na Francuskiej

- Właśnie weszła ekipa na ul. Francuską i tnie nowy asfalt - napisał widz na warszawa@tvn.pl. Drogowcy muszą zamontować odwodnienie.

Yankes44: Świątecznie przed halą Banacha

Jest już choinka na Starym Mieście. O swoje dekoracje postarały się też galerie handlowe. Świąteczne drzewko pojawiło się też przed halą Banacha. Jego montaż uchwycił internauta Yankes 44.

Warszawski Madison Square Garden

Siłacze przegryzali tu dziesięciozłotówki, a klauni byli prawdziwymi gwiazdami. W nieistniejącym już dziś Cyrku Staniewskich na ulicy Ordynackiej działy się cuda. Jerema Stępowski nagrał nawet o tym miejscu piosenkę.

Artystyczne manekiny pomogą chorym

Pomalowane przez artystów i gwiazdy ekranu manekiny, dzieła sztuki i cenne przedmioty będzie można wylicytować w Muzeum Narodowym. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na realizację programu pomocy psychoonkologicznej osobom chorym na nowotwory i ich bliskim.

Rytm SomePlace Else

Tym razem Patricia Kazali odwiedziła SomePlace Else w hotelu Sheraton. Niedawno miejsce przeszło metamorfozę. Za dnia można tu zjeść, a wieczorem się bawić. Jak dobrze, sprawdzaliśmy z Rytmem Miasta.

Eksperymenty muzyczne Moniki Brodki

Już 26 listopada w warszawskim klubie Palladium koncert Moniki Brodki. To prawdziwa gratka dla miłośników twórczości młodej piosenkarki tym bardziej, że całkiem niedawno powróciła z nowym albumem "Granda".

Pięć minut pogadanki: Ratusz walczy z dopalaczami

Pomyśl zanim weźmiesz. Ruszyła kampania społeczna "Dopalacze ryją banię" . Nazwę wymyśliła młodzież, bo właśnie do młodych ludzi skierowana jest akcja , która będzie prowadzona na popularnych serwisach społecznościowych. - Jej mocnym punktem będzie specjalnie przygotowany film – zapowiadają urzędnicy. Film jednak, mówiąc delikatnie, nie porywa.

Na skróty: wprost pod pędzące samochody

Cztery pasy i pędzące nimi samochody to nie problem aby przejść przez ulicę. Tłumy ludzi wysiadają z pociągu na stacji kolejowej pod wiaduktem ul. Marynarskiej i wbiegają na ulicę. Narażają życie, bo do przejścia jest ... około 200 metrów.

Yackoo: Kosztowne oszczędności przy budowie I linii metra

We wtorek na stronie tvnwarszawa.pl opublikowaliśmy artykuł internauty Yackoo, który wyliczał błędy przy budowie I linii metra. Jednocześnie zadał pytanie, czy II linia ustrzeże się podobnych wpadek. Teraz niezrażony, nie zawsze merytorycznymi komentarzami na naszym forum, publikuje kolejne przykłady kosztownych oszczędności. Oto fragment artykułu:

Ukradli mu torbę, odpowiedział strzałami

Przy ul. Żółkiewskiego rozegrały się sceny niczym z filmu gangsterskiego. Kilku napastników ukradło torbę mężczyznie wysiadającemu z auta. Napadnięty zaczął strzelać do złodziei, ale ci zdążyli odjechać. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl. Prawdopodobnie był to napad rabunkowy.

Most Śląsko-Dąbrowski mieni się kolorami

W środę wieczorem Most Śląsko-Dąbrowski rozbłysnął kolorami. Dzięki 192 nowoczesnym lampom LED na co dzień konstrukcja będzie podświetlana białym światłem. Z okazji imprez nad Wisłą, most będzie się mienić różnymi kolorami.