Najnowsze

Najnowsze

Yackoo: Przy budowie II linii powielamy stare błędy

Rezygnacja z budowy dwóch stacji, niewygodne wyjścia z podziemnej kolejki, niewykorzystana przestrzeń pod pl. Wilsona - takie błędy przy budowie I linii metra przypomina internauta Yackoo. Obawia się też, że II linia również nie ustrzeże się błędów. A oto artykuł:

Już montują świąteczną iluminację

Na Trakcie Królewskim pracują robotnicy. - Zaczęliśmy w miniony weekend. Do zamontowania jest 540 elementów i ponad 1,5 miliona diod świetlnych - mówił w "Witaj Warszawo" Tomasz Podogrocki z firmy Multidekor. Ale na tym nie koniec świątecznych dekoracji.

Futsalowcy ZSW UW liderami

Dzięki zwyciestwu 5:0 nad Jantarem Ostrołęka futsalowcy AZS Uniwersytetu Warszawskiego objeli fotel lidera II ligi. Niedzielny mecz nie stał na wysokim poziomie. Gospodarze zdecydowanie lepiej zaprezentowali sie w drugiej części gry, kiedy to zdobyli cztery gole.

Zakaz wjazdu na objazd

Tym razem do wyboru ciekawe sposoby parkowania, również w wykonaniu straży miejskiej, i kolejne przykłady poczucia humoru drogowców.

Komiksowi lotnicy walczą w przestworzach

Krew, szczęk żelaza i majestatycze samoloty bojowe w akcji. Warszawskie studio animacji Platige Image, w którym powstało m.in. "Miasto Ruin", kończy pracę nad swoim najnowszym filmem "Paths of Hate". Jego autorem jest Damian Nenow.

Kazadi w Mono Barze

Patricia Kazadi znów bada rytm miasta. Tym razem dotarłą na ulicę Mazowiecką do Mono Baru. - To klub bez zobowiązań. Można wpaść na chwilę albo spędzić tu całą noc - powiedziała Novika, DJ-ka graja często w Mono.

Dylematy matki Polki

Takie spektakle w stolicy to rzadkość. "Gabinet" to przedstawienie, które opowiada o macierzyństwie. Na scenie jest dużo miłości, ale także frustracji. Najnowsza premiera Fundacji Artystycznej Młyn już w środę.

Refleksje jamnika Bolka

Jak wyglądałby człowiek w oczach psa, gdyby pies mógł podzielić się swoimi refleksjami? Odpowiedzi na te pytanie próbuje udzielić lekarz weterynarii i psycholog zwierzęcy Dorota Sumińska.

Gronkiewicz-Waltz coraz bliżej reelekcji

Poparcie dla Hanny Gronkiewicz Waltz ciągle wzrasta. Na urzędującą prezydent zagłosowało 53,34 proc. warszawiaków. Tak wynika z danych PKW opublikwoanych w poniedziałek po godz. 16.30. Drugi jest Czesław Bielecki – 23,33 proc. Ostatnie miejsce na podium zajął Wojciech Olejniczak – 13,45 proc.Po godz. 16.00 PKW podała wyniki po podliczeniu głosów z 83,78 proc. komisji.Ciągły wzrost

Skosiła 9 słupków

Kruczkowskiego/3 maja-w tym miejscu wypadki zdarzają się kilka razy w miesiącu. Samochody "wyrzuca" na zakręcie.

Karambol na Radzymińskiej

Cztery rozbite auta, pięć osób rannych i ogromne korki w stronę Marek - to efekt karambolu, do jakiego doszło na ul. Radzymińskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Młodzieńczą.

Platforma traci Ursynów

Cząstkowe wyniki wyborów w dzielnicach pokazują, że na Ursynowie rośnie w siłę lokalny komitet wyborczy Nasz Ursynów. Zdaniem komentatorów to duża porażka Platformy Obywatelskiej.

Chaos po zamknięciu Targowej

Z premedytacją skręcają na zakazie zajeżdżając drogę tramwajom. Inni kierowcy zajmują miejsce na postoju taksówek. Taksówkarze muszą stawać na chodniku. Czyli kolejne utrudnienia w ramach przygotowań do budowy II linii metra na Pradze Północ. Drogowcy zamknęli dziś jedynie fragment Targowej, przesunęli postój taxi i przystanek, a i tak zrobiło się zamieszanie.

Kocie piękności na Ursynowie

500 kocich piękności różnych ras, wśród nich koty syberyjskie, ragdolle, norweskie leśne, maine coon'y, brytyjskie krótkowłose, devon rex'y, cornish rex'y , persy, egzotyki i rosyjskie niebieskie zobaczycie 4 i 5 grudnia Mikołajkowej Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych.

Wybierz twarz wydziału

Zakończył się pierwszy etap konkursu, w którym Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego poszukuje swoich "studenckich ambasadorów". Zabawa okazała się wielkim sukcesem: wystartowało w niej 77 uczestników.

To będzie kadencja przecinania wstęg

Dokończenie centralnego odcinka II linii metra, Mostu Północnego, przygotowanie miasta do Euro 2012. TVN Warszawa sprawdzała, które inwestycje będą najważniejsze w nadchodzącej kadencji.

2 noce sztuki w PKiN

Zbliżają się Re:wizje - jeden z największych w Polsce przeglądów kultury niezależnej. Kilkuset artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki - muzykę, teatr, taniec, film, sztuki wizualne – wystąpi w Warszawie w dniach 2-4 grudnia.

Aktorka przegoniła kandydatów na prezydenta

6943 - tyle osób, po podliczeniu danych z 52,74 proc. protokołów poparło Annę Nehrebecką. Słynna polska aktorka startowała do Rady Warszawy z listy Platformy Obywatelskiej okręgu Śródmieście-Ochota. Zajmowała ostatnie miejsce na liście i zebrała więcej głosów niż niektórzy kandydaci na prezydenta stolicy.

Wielki boom na parkingi Park&Ride

Parkingi Park&Ride cieszą się coraz większą popularnością. Na większości z nich o godzinie 10.00 rano nie ma już wolnych miejsc. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada, że do istniejących ośmiu tego typu parkingów na 2,5 tysiąca miejsc dojdą nowe. Docelowo ma być ich 30.

Wyrównana walka na Mazowszu

Zażarta walka o miejsca w sejmiku Mazowieckim. Jeszcze o godz. 8.00 prowadziło Polskiej Stronnictwo Ludowe. Teraz na pierwsze miejsce wyszła Platforma Obywatelska. Róźnice pomiędzy komitetami są nadal minimalne.

Rada miasta dla Platformy Obywatelskiej

Platforma Obywatelska zdecydowanie prowadzi w walce o miejsca w Radzie Warszawy. Po podliczeniu głosów z ponad 52 proc. lokali wyborczych, PO ma ponad 44 proc. głosów.