Najnowsze

Najnowsze

Zwęzili al. Piłsudskiego

W południe robotnicy zwęzili al. Piłsudskiego - przedłużenie ważnej dla warszawiaków ul. Radzymińskiej - do jednego pasa w obu kierunkach. To kolejny etap remontu Trasy Toruńskiej. Na razie ruch odbywa się płynnie. Kierowcy powinni jednak przygotować się na utrudnienia w godzinach szczytu.

Z nożem na zaparkowane samochody

Wolscy policjanci zatrzymali 43-letniego Macieja P., który nożem przebijał opony w pojazdach zaparkowanych przy ul. Nowolipie. Mężczyzna usłyszał 11 zarzutów. Uszkodził ponad dwadzieścia samochodów. Wstępnie straty oszacowano na blisko 9 tysięcy złotych.

Moby zagra na Orange Warsaw Festival

Richard Melville Hall, znany jako Moby, potwierdził swoją obecność na Orange Warsaw Festival 2011. To już piąta, po Skunk Anansie, The Streets, Plan B i Jamiroquai, gwiazda, która pojawi się w czerwcu na stadionie Legii. W czwartek 7 kwietnia rusza sprzedaż biletów.

Odsłonią kolejną tablicę w Pałacu Prezydenckim

Tablica upamiętniająca zmarłego w katastrofie smoleńskiej ks. Romana Indrzejczyka, kapelana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zostanie odsłonięta 10 kwietnia w Pałacu Prezydenckim - informuje Polska Agencja Prasowa.

PKP Intercity chce wyremontować 1000 wagonów

- W tym roku chcielibyśmy naprawić około tysiąca wagonów - zdradził Polskiej Agencji Prasowej prezes PKP Intercity. Na naprawy taboru spółka planuje wydać w tym roku 196 mln złotych - informuje Polska Agencja Prasowa.

Tir ugrzązł w błocie i zablokował drogę

W poniedziałek wieczorem przez prawie 5 godzin ul. Nizinna była nieprzejezdna. Tir, który zawracał na tej wąskiej ulicy, ugrzązł w błocie i zablokował przejazd. Sytuację sfilmował Grzegorz. Film przysłał na Kontakt24.

Pasy nie w tę stronę

Rowerzyści narzekają na brak ścieżek i miejsc postojowych dla jednośladów. Za to w niektórych miejscach pojawiają się innowacje dedykowane cyklistom. Jedną z nich sa pasy dla rowerzystów. Ich zdjęcie zamieścił na swoim profilu na tvnwarszawa.pl internauta ~ljanski.

Zobacz stylowe krążowniki z lat 50. i 60.

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem samochodu z lat 50. lub 60. i chcesz się nim pochwalić, zgłoś się do Muzeum Narodowego. W połowie kwietnia instytucja organizuje rajd zabytkowych aut.

Al. Niepodległości znów stanęła

We wtorek kierowcy znów stanęli w porannym szczycie w al. Niepodległości - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Ogromne korki związane są z remontem torowiska w tej ulicy.

Kupcy z KDT chcą na Pragę

Część handlujących z dawnych Kupieckich Domów Towarowych przeniesie się na Pragę-Północ. Przy ul. Jagiellońskiej będą wynajmować nowy budynek w sąsiedztwie sklepów meblowych i budowlanych – informuje "Życie Warszawy".

Co wokół nowego muzeum? Mieszkańcy powalczą o parking

Multum autokarów, samochodów i gości - takiej wizji Muranowa można się spodziewać po otwarciu Muzeum Historii Żydów Polskich. Na dwa lata przed inauguracją placówki, do gry o przyszłość skweru przy ul. Anielewicza i pobliskich ulic włączą się mieszkańcy. Pomogą zagospodarować zielony teren, będą mogli powalczyć też o miejsca parkingowe.

ZMID wziął się za "Świt"

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych nie chce dłużej czekać. Drogowcy weszli na teren spółdzielni "Świt" i wzięli się za rozbiórkę budynku, który blokuje budowę drugiej nitki wiaduktu na Cybernetyki. - Musimy usunąć z budynku instalację elektryczną i tymczasowo zamontujemy ją w innym miejscu - tłumaczy Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID-u.

Lotnisko Chopina coraz większe

Lotnisko Chopina postanowiło pokazać warszawiakom ostatnie prace przy budowie nowych pirsów. Oba, centralny i południowy, mają być gotowe jeszcze w kwietniu.

Sondaż: Polacy nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego

Ponad dwie trzecie Polaków nie chce, żeby na Krakowskim Przedmieściu stanął pomnik Lecha Kaczyńskiego - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla "Faktów" TVN. Przeciwnego zdania jest niespełna jedna czwarta badanych.

Remont w al. Niepodległości"Chaos i ogromne korki"

Poniedziałek to pierwszy dzień poważnego testu dla kierowców, którzy przejeżdżali remontowaną al. Niepodległości. Niestety, podróż okazała się dla wielu warszawiaków prawdziwym koszmarem. W korkach utknęli nie tylko kierowcy, ale i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Legenda rapu w Warszawie

Poprzeczka idzie coraz wyżej. Warsaw Challenge z roku na rok rośnie w siłę. Na majowej imprezie w Parku Sowińskiego zobaczycie amerykańskich raperów z De La Soul oraz francuskich ze składu Hocus Pocus.

Zobacz chińskie metropolie na zdjęciach ZTM

Tempo rozwoju chińskich metropolii jest obłędne. Nowoczesne miasta-giganty pozostawiają w tyle wiele aglomeracji Zachodu. Przekonać się o tym można w Parku Sztuki Młociny, gdzie prezentowane są zdjęcia z podróży do Kraju Środka. Zrobili je fotograficy-hobbyści, pracownicy ZTM. W podróż do Chin wybrali się niezależnie Łukasz Puchalski, kierownik Działu Zarządzania Węzłami Komunikacyjnymi oraz Maciej Florczak, specjalista od układania tras komunikacyjnych w Zarządzie Transportu Miejskiego.- Komunikacja w Chinach to przede wszystkim nowoczesne metro i kolej. Ogromną rolę odgrywają też rowery. Rowerzyści mają do dyspozycji bardzo rozwiniętą infrastrukturę, do czego dopiero dążymy w Warszawie. Zadziwia jednak całkowity brak zasad ruchu drogowego – wspomina Puchalski, który do Chin wybrał się dzięki Instytutowi Konfucjusza.Miasto ciągnie się przez 200 kilometrów

"516" wjechało w "510"

Rozbite szyby w dwóch autobusach, jedna osoba ranna i utrudnienia. To efekt zderzenia dwóch autobusów miejskich na ul. Modlińskiej.

Zakaz stadionowy za uderzenie "Rzeźnika"

Zarząd Legii Warszawa ponownie nałożył na Piotra Staruchowicza zakaz stadionowy. Po sobotnim meczu Ekstraklasy uderzył on w twarz piłkarza Legii i reprezentanta Polski Jakuba Rzeźniczaka. Zareagował też minister sportu i turystyki Adam Giersz, który zwrócił się do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o zajęcie się z urzędu tą sprawą - informuje tvn24.pl.

"Blaszana kompromitacja prezydent Warszawy"

Nieudolności i niekompetencję zarzuca władzom Warszawy Paweł Piskorski. Były prezydent stolicy oburza się na budynek zaplecza budowy II linii metra, który nazywa "blaszaną budą". - W taki właśnie sposób władze miasta nadają tej części Warszawy charakteru nowoczesnego i wielkomiejskiego - ironizuje Piskorski.

Sześć tysięcy dzieci w kolejce do żłobka

Ponad sześć tysięcy dzieci czeka na miejsca w stołecznych żłobkach. Szansę na skrócenie kolejki ratusz widzi w uproszczeniu procedur przy zakładaniu prywatnych placówek i możliwości dofinansowywania uczęszczających tam dzieci z miejskiej kasy. Na to też jednak potrzeba pieniędzy, których na razie w budżecie miasta nie ma.

Będzie nowy szef Muzeum Historii Żydów Polskich

Agnieszka Rudzińska-Rytel jest kandydatką na dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wystąpiła właśnie z taką propozycją do ministra kultury - informuje Polska Agencja Prasowa.

Plac wciąż zamknięty

Plac zabaw w Łazienkach Królewskich jest nadal zamknięty. Mimo zapowiedzi, nie udało się go udostępnić dzieciom 1 kwietnia – alarmują na warszawa@tvn.pl rodzice.

Godziny w kolejce, płacz i omdlenia przed przychodnią

Omdlenia, płacz i niepewność - tak wyglądają zapisy do lekarzy specjalistów na Koszykowej. Setki ludzi od rana stoją w kolejce i nie wiedzą, czy nie odejdą z kwitkiem. NFZ odpowiada: mogą zapisać się przez telefon. Tyle, że numery przychodni są ciągle zajęte.

Królowa skrzypiec zagra w Palladium

Ma na koncie duety z wieloma słynnymi jazzmanami oraz królową hip-hopowego soulu Mary J Blige. Uważana za najlepszą skrzypaczkę jazzową na świecie Regina Carter da na wiosnę jedynie dwa koncerty w Europie, w tym jeden w Warszawie - 14 kwietnia. - Regina Carter tworzy muzykę łatwą w odbiorze i jednocześnie zapierającą dech w piersiach. Zabiera słuchacza w niezwykłą podróż, na którą składają się przeszłość i przyszłość jazzu – pisał o Amerykance "Time Magazine".Klasyka, swing, etno