- W zeszłym roku w Nocy Muzeów wzięło udział 160 placówek, a więc już mamy jeden rekord – mówi zadowolona Ratajczyk.
Czy kolejny padnie 14 maja? Przed rokiem w Nocy Muzeów udział wzięło w sumie 200 tysięcy warszawiaków i turystów. Wygląda na to, że w tym roku wynik będzie jeszcze lepszy.
Nowości
Samych muzeów zgłosiło się 54. Są także galerie, stowarzyszenia twórcze, archiwa, kawiarnie muzyczne, instytuty kulturalne i historyczne, kościoły i świątynie.
- Po raz pierwszy w akcji weźmie udział Muzeum Legii, Muzeum TVP czy Muzeum Neonów. W czasie Nocy Muzeów planowane jest także otwarcie Parku Odkrywców w Centrum Nauki Kopernik – wymienia Ratajczyk.
Przewodnik
Miasto przygotowuje przewodnik, w którym będą opisane wszystkie placówki biorące udział imprezie, a także mapa i informacje o komunikacji. Dzięki temu będzie można odwiedzić nieznane na co dzień miejsca, np. Dowództwo Garnizonu Warszawa, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Giełdę Papierów Wartościowych, czy - już tradycyjnie - Sejm i Belweder.
Transport
Podobnie jak w latach ubiegłych, miasto wraz z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej, przygotuje dla zwiedzających bezpłatne linie autobusowe, kursujące między muzeami oraz znane doskonale warszawiakom zabytkowe "ogórki".
Jeśli ktoś woli inną formę transportu, może skorzystać z propozycji Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, które planuje organizację Rowerowej Nocy Muzeów.
Lista placówek biorących udział w Nocy Muzeów w Warszawie będzie dostępna już w marcu na stronie miasta.
Konkurs na plakat
Do 28 marca można także nadsyłać prace w konkursie na plakat promujący Noc Muzeów.
par/roody