Najnowsze

Najnowsze

Brakuje pieniędzy na treningi paraolimpijczyków

Sytuacja niepełnosprawnych pływaków w Warszawie jest coraz gorsza. Dofinansowanie z miasta topnieje. Na zawody wyjeżdża coraz mniej osób. Tymczasem paraolimpijczycy chcą mieć takie same prawa, jak pełnosprawni sportowcy.

240 ton w tunelu Wisłostrady. Próby obciążeniowe

W nieczynnym tunelu Wisłostrady rozpoczęły się testy wytrzymałościowe. Pojawiło się tam sześć ciężarówek o masie 40 ton każda. - Miejmy nadzieję, że te próby wypadną pomyślnie – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Zobacz materiał Łukasza Wieczorka z programu "Polska i świat".

"Awaria Veturilo usunięta"

System miejskiego roweru podniósł się po awarii - poinformowała firma Nextbike. We wtorek, z powodu problemów z niemieckimi serwerami, nie można było korzystać z jednośladów Veturilo i Bemowo Bike.

Ławeczka Karskiego przemawia wspomnieniami

Są już w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Tel Awiwie i Łodzi. Teraz ławeczka Jana Karskiego stanęła też w Warszawie. Emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego, który poinformował zachód o eksterminacji Żydów, został upamiętniony na skwerze przy Muzeum Historii Żydów Polskich.

Warszawa dostała deadline. Grożą kary

Warszawa ma czas do 31 stycznia 2014 r. na zakończenie przetargu na odbiór i zagospodarowanie śmieci - poinformował we wtorek wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Dodał, że jeżeli do tego czasu miasto nie rozstrzygnie przetargu, to będą grozić mu kary.

Wojewoda o odbiorze śmieci. "Nie grozi nam katastrofa"

Wszystkie 314 gmin na Mazowszu przyjęło uchwały śmieciowe. Większość zdecydowała się na naliczanie opłaty według liczby mieszkańców. W 40 proc. z gmin zakończono już przetargi – poinformował wojewoda mazowiecki. W Warszawie przetarg został zakwestionowany przez KIO, ale stolica ma zastosować tak zwany program pomostowy.

Referendum coraz bliżej. Zebrali 100 tysięcy podpisów

- Mamy ponad 100 tysięcy podpisów – chwalą się działacze Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, która zainicjowała próbę odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Aby referendum doszło do skutku, organizatorzy muszą zebrać jeszcze ponad 30 tysięcy podpisów. Ratusz oszacował tymczasem, że jego przeprowadzenie kosztowałoby 3 mln złotych, a dodatkowe wybory – kolejne 4 mln. zł.

Dachowanie w Markach

Dwa samochody zderzyły się w okolicach ul. Radzymińskiej w Markach. Jedno z aut dachowało.

Padły serwery w Niemczech, miejskie rowery nie działają

Powodzie w Niemczech dały się we znaki... polskim rowerzystom. Z powodu awarii serwerów firmy Nextbike nie można korzystać z rowerów działających w systemach Veturilo i Bemowo Bike. Nie działają też systemy w Poznaniu, Wrocławiu i Opolu.

"Kiedyś powódź sięgała Serocka"

- Kiedyś to były powodzie... - chciałoby się powiedzieć słuchając varsavianistów, którzy niedzielne zalanie fragmentu Trasy Toruńskiej porównują z podtopieniami, jakie przed laty dotykały Warszawę.

Strajk generalny i manifestacja w stolicy

Związkowcy z NSZZ "S" poparli w referendach pomysł zorganizowania jesiennego strajku generalnego w całej Polsce oraz manifestacji w stolicy - ustaliła nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Głosowania objęły ponad 8 tys. zakładów pracy, 600 tys. związkowców.

Montują torowisko w tunelu łączącym linie metra

W tunelu łączącym I i II linię metra zaczął się montaż torowiska. Ponad 1000 sztuk podkładów posłuży do wyprofilowania toru technicznego, którym pociągi dojadą ze stacji techniczno-postojowej na II linię.

Trzy sesje w dwa dni: śmieci, metro, przedszkola

Zapowiada się wyjątkowo pracowity tydzień dla miejskich radnych. W ciągu dwóch dni spotkają się na trzech sesja w Pałacu Kultury i Nauki. Będzie mowa o śmieciach, metrze i rekrutacji do przedszkoli.

Kiedy przebudują trasę AK? Dziś wyrok izby odwoławczej

Stołeczni urzędnicy liczą, że przebudowa Trasy AK z fragmentem, który w niedzielę zmienił się w jezioro, rozpocznie się jeszcze w tym roku. Dziś Krajowa Izba Odwoławcza ma ogłosić wyrok w sprawie kolejnego odwołania od wyników przetargu na wybór wykonawcy przebudowy.

Ulewy w dawnej Warszawie. Unikatowe archiwalne zdjęcia

Narodowe Archiwum Cyfrowe prezentuje wyjątkowe zdjęcia stolicy walczącej z ulewami i powodziami, które nawiedzały miasto m.in. w latach '20 i '30. Woda po kostki. W dłoniach parasole, na głowach peleryny - nieodzowne atrybuty chroniące przed deszczem.

Klimatolog o ulewie w stolicy: to bardzo rzadka anomalia

- Wczorajszy opad był anomalią i to anomalią, którą klasyfikowalibyśmy jako bardzo rzadko występującą - komentuje klimatolog ulewę, jaka przeszłą w niedzielę przez Warszawę. Ze względu na zmiany klimatu z takimi ekstremalnymi zjawiskami będziemy mieć do czynienia coraz częściej. Naukowiec pociesza jednak, że możemy się na nie lepiej przygotować, pod warunkiem, że lepiej wykorzystamy nowoczesne narzędzia, jakimi dysponujemy.

II linia metra bez atomowych wrót

Metalowe wrota, które sprawdzają się na ursynowskim odcinku metra podczas intensywnych opadów, nie pojawią się na północnych stacjach ani na II linii podziemnej kolejki. Jak przekonuje przedstawiciel metra, niestandardowe rozwiązania wynikały z usytuowania wejść do stacji i wielkiej polityki.