Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

100 tysięcy ludzi bawiło się na Wiankach

Najnowsze

PAP/Rafał GuzWianki w Warszawie

Wianki nad Wisłą to jedna z największych plenerowych stołecznych imprez. Na Podzamczu największe przeboje zagrali m.in. Katie Melua, Edyta Górniak, Wilki i Myslovitz. Noc Świętojańską zakończył widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

W tym roku impreza byłą wyjątkowo udana. Według szacunków Stołecznej Estrady, podczas najkrótszej nocy w roku bawiło się na Podzamczu ponad 100 tys. ludzi.

Plejada gwiazd

Impreza rozpoczęła się o godzinie 20. Publiczność zagrzewali muzyk i performer L.U.C, z Wojciechem Waglewskim i Mateuszem Pospieszalskim. Był także raper Vienio i beatboxer ZGAS.

Dalsza część wieczoru upłynęła pod znakiem największych przebojów polskich i zagranicznych gwiazd. Wśród wykonawców pojawili się: Katie Melua, Edyta Górniak, Wilki, Ryszard Rynkowski i Myslovitz.

Zagrali też holenderski Racoon oraz szwajcarski 77 Bombay Street.

Po raz 17.

- Wianki mają w stolicy już długą tradycję. Organizujemy je już ponad 17. – mówi Andrzej Matusiak ze Stołecznej Estrady. – Zawsze przychodzą tłumy – cieszy się.