TVN Warszawa | Mokotów

"Zwycięzca śmierci" na 149 osób. "Pomimo fizycznej izolacji - jesteśmy razem"

TVN Warszawa | Mokotów

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Koronawirus w Polsce. 318 nowych przypadków zakażenia w niedzielę, zmarły kolejne 24 osoby
Koronawirus w Polsce. 318 nowych przypadków zakażenia w niedzielę, zmarły kolejne 24 osobyTVN24
wideo 2/2
TVN24Koronawirus w Polsce. 318 nowych przypadków zakażenia w niedzielę, zmarły kolejne 24 osoby

Prawie 150 śpiewaków i instrumentalistów ze scholi dominikanów wspólnie zaprezentowało "Zwycięzcę śmierci". Muzycy musieli poradzić sobie z tym, że nie można gromadzić się w kościołach - pieśń wykonali zdalnie, a później fachowo zmontowali wszystkie nagrania.

"Na poranek wielkanocny otrzymaliśmy niezwykłą niespodziankę, którą nie możemy nie podzielić się z Wami! Chociaż z powodu pandemii od połowy marca nie odbywały się próby scholi i orkiestry, a podczas liturgii Triduum nie mogliśmy korzystać z posługi osób, które zwykle pomagają nam wspólnie modlić się w tym czasie - nasi drodzy śpiewacy i instrumentaliści nie zapomnieli o nas i zdalnie, indywidualnie nagrali przepiękne wykonanie pieśni Zwycięzca śmierci" - napisali na swoim Facebooku Dominikanie ze Służewa.

149 muzyków ze scholi

Jak podali, w nagraniu wzięło udział 130 osób śpiewających i 19 osób grających na różnych instrumentach. "Chciałoby się powiedzieć: wirtualna ekipa - ale przecież wcale nie wirtualna, bo tak bardzo bliska!" - podkreślili.

Dominikanie nie kryli wzruszenia. "Pomimo fizycznej izolacji - jesteśmy razem! Dziękujemy! Wszystkim, którzy na co dzień posługują śpiewem i muzyką (i nie tylko!) w naszym kościele - serdeczne podziękowania, ukłony i ogromna wdzięczność! Niech Pan Jezus hojnie Was w te Święta błogosławi!" - podsumowali duchowni.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Parafia św. Dominika w Warszawie

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości