"Przygarnij bratka". Miasto rozdaje kwiaty z Pola Mokotowskiego

Zarząd Zieleni rozda bratki z Pola Mokotowskiego (zdjęcie ilustracyjne)
Zarząd Zieleni rozda bratki z Pola Mokotowskiego (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło: Shutterstock
Darmowe sadzonki bratków Zarząd Zieleni rozda w poniedziałek rano na Polu Mokotowskim. Akcja "Przygarnij bratka" ma związek z wymianą wiosennych roślin na letnie odmiany. Urzędnicy postanowili sprawdzić, jak będzie działał pomysł recyklingu miejskich kwiatów.

Bratki będą wydawane od godziny 8 w poniedziałek aż do wyczerpania zapasów. Miejskich ogrodników należy szukać przy alei głównej Pola Mokotowskiego, w okolicach małych stawów. Rośliny będą czekały przygotowane na plandekach. Mieszkańcy, którzy chcą je odebrać, powinni zabrać ze sobą swoje pojemniki.

Zarząd Zieleni wyjaśnia, że poniedziałkowa akcja ma związek z wymianą ukwiecenia na letnie. Część bratków wciąż jest w dobrej kondycji, dlatego ogrodnicy postanowili rozdać je mieszkańcom. "W tym roku zgodnie z sugestiami mieszkańców organizujemy pilotażową akcję 'recyklingu' bratków. W przyszłych latach zaprosimy Was na podobną akcję w wielu miejscach Warszawy" - zapowiedziano w mediach społecznościowych.

"Warszawę zdobią różnego typu ukwiecenia. W wielu miejscach możemy podziwiać kwietniki z roślin sezonowych, jednorocznych, które zakładane są raz, dwa lub trzy razy w roku. Przy czym niektóre z nich, na przykład bratki i stokrotki to rośliny dwuletnie - które kwitną w drugim sezonie wegetacyjnym, a następnie zamierają. Corocznie, na przełomie maja i czerwca rośliny kwitnące wiosną wymieniamy na gatunki letnie. Zwyczajowo podczas wymiany roślin niektórzy fani ogrodnictwa wybierają z kontenerów wiosenne kwiaty, które jeszcze są w dobrej kondycji. Pozostałe rośliny przeznaczone są na kompost - i tak powstaje z nich nawóz" - opisuje Zarząd Zieleni.

Informowaliśmy też o decyzji Rady Warszawy w sprawie środków na remont domków fińskich na Polu Mokotowskim:

KAPUSCINSKI_DOMEK_2
W młodości mieszkał tu Ryszard Kapuściński
Źródło: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
Czytaj także: