Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Komunikacja

"Tramwaj do nauki jazdy wyskoczył z szyn"

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wykoleił się tramwaj do nauki jazdyArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plWykoleił się tramwaj do nauki jazdy

Na pętli Młociny wykoleił się tramwaj nauki jazdy. - Skład zatrzymał się w takim miejscu, że całkowicie zablokowany jest ruch na pętli - opisywał nasz reporter. Ruch był wstrzymany przez godzinę.

- Na pętli tramwajowej na Młocinach wykoleił się tramwaj nauki jazdy. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że zablokował całą pętlę. Na miejsce wezwano służby tramwajowe - mówił na początku reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

- Tramwaj starego typu wjeżdżając na pętlę Młociny na łuku torowiska wyjechał poza tory i uderzył w barierki oddzielające torowisko od parkingu. Skład zatrzymał się w takim miejscu, że całkowicie zablokowany jest ruch na pętli. Inne tramwaje utknęły w dużym korku. Wyłączone zostało także napięcie w sieci, więc składy w żaden sposób nie mogą ruszyć i muszą poczekać, aż pociąg zostanie usunięty z torów. Konieczne będzie to tego użycie dźwigu - dodał później Węgrzynowicz.

Informacje potwierdził nam rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. - Tramwaj do nauki jazdy wyskoczył z szyn na pętli Młociny. Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy około godziny 16.50. Wszystkie kierunki są zablokowane, tramwaje jeżdżą objazdami. Na miejscu są nasze służby techniczne - mówił Dutkiewicz po godzinie 17.

Godzinę później przekazał, że tramwaje nie kursowały przez jedną godzinę - ruch przywrócony został około 17.45.

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl