Śmiertelny wypadek przy stacji w Ożarowie Mazowieckim. Zginął młody mężczyzna

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl / PAP
Śmiertelne potrącenie pieszego przez pociąg w Ożarowie Mazowieckim
Śmiertelne potrącenie pieszego przez pociąg w Ożarowie MazowieckimMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl Śmiertelne potrącenie pieszego przez pociąg w Ożarowie Mazowieckim

W pobliżu stacji kolejowej w Ożarowie Mazowieckim doszło do potrącenia młodego mężczyzny. Straż pożarna podaje, że mimo reanimacji nie udało się go uratować. Na miejscu przeprowadzono czynności pod nadzorem prokuratury. Były utrudnienia w ruchu pociągów.

Służby otrzymały zgłoszenie o wypadku przed godziną 8. - Trzysta metrów od stacji kolejowej w Ożarowie Mazowieckim doszło do potrącenia osoby pieszej, prawdopodobnie przechodzącej przez tory. Po długotrwałej resuscytacji krążeniowo-oddechowej lekarz stwierdził jej zgon - poinformował Kazimierz Jaworski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dla powiatu warszawskiego zachodniego.

Jak dodał, strażacy zabezpieczali miejsce wypadku na czas działań policji i prokuratury.

Śledczy wyjaśniają okoliczności sprawy. Ewelina Gromek-Oćwieja z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego przekazała, że potrącony został młody mężczyzna. Jego reanimację prowadziła załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z kolei Karol Jakubowski z PKP PLK poinformował, że do wypadku doszło poza przejściami i przejazdami. Według jego informacji, mężczyzna miał wejść pod nadjeżdżający pociąg Kolei Mazowieckich relacji Płock - Warszawa Wschodnia

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Wstrzymany ruch pociągów

- To spowodowało przerwę w kursowaniu pociągów na linii kolejowej, która łączy Łowicz, Sochaczew z Ożarowem Mazowieckim i Warszawą. W tym momencie pociągi na tej linii nie kursują - powiedział Jakubowski.

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzegał przed utrudnieniami w ruchu pociągów na linii Warszawa - Kutno. Problemy dotyczyły odcinka między Ożarowem Mazowieckim a stacją Warszawa Gołąbki. "Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie" - podano w komunikacie. Około godziny 8 uruchomiona została dodatkowa komunikacja zastępcza na odcinku Ożarów Mazowiecki Sanktuarium 01 > Cmentarz Wolski.

PKP PLK poinformowało około godziny 12, że przywracane jest rozkładowe kursowanie pociągów.

Informowaliśmy także o potrąceniu pieszej przez pociąg w rejonie stacji Warszawa Koło:

Potrącenie pieszej przez pociąg w pobliżu stacji Warszawa Koło
Potrącenie pieszej przez pociąg w pobliżu stacji Warszawa Koło

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl / PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości