Awaria urządzeń sterowania ruchem, były opóźnienia pociągów na linii średnicowej

Autor:
katke
Źródło:
PAP
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plNa stacji Warszawa Zachodnia doszło do awarii

Z powodu usterki urządzeń sterowania ruchem na podmiejskiej linii średnicowej w rejonie stacji Warszawa Zachodnia występowały utrudnienia w ruchu wszystkich przewoźników - informował rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski. Awaria została naprawiona. Pociągi jeżdżą zgodnie z rozkładem.

Jakubowski dodał, że na miejscu pracowali monterzy. - Nastąpiła zmiana w rozkładach jazdy. Wszelkie informacje dostępne są na portalu pasażera - poinformował najpierw.

- W związku z tym pociągi SKM linii S1 i S2 w obu kierunkach mogą być opóźnione do około 45 minut - wskazywał z kolei Zarząd Transportu Miejskiego.

- O godzinie 14.20 przywrócone została rozkładowa jazda pociągów po naprawie urządzeń sterowania ruchem kolejowym w obrębie stacji Warszawa Zachodnia - przekazał w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jakubowski. Dodał, że pociągi jeżdżą już zgodnie z rozkładem. - Natomiast mogą występować tzw. opóźnienia wtórne. I tutaj zadanie dla naszych służb dyżurnych, aby minimalizować straty, które powstały, by ruch jak najszybciej wrócił do normy - podkreślił.

O ostatniej awarii w okolicy stacji Warszawa Zachodnia informowaliśmy na tvnwarszawa.pl

Utrudnienia po awarii na stacji Warszawa Zachodnia
Utrudnienia po awarii na stacji Warszawa ZachodniaTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:katke

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości