Atak nożem w bloku, poszkodowany zmarł w szpitalu. Policja zatrzymała brata ofiary

Aktualizacja:
Autor:
mg/
tam
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Atak ostrym narzędziem na Wrzecionie
Atak ostrym narzędziem na WrzecionieArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plAtak ostrym narzędziem na Wrzecionie

W bloku przy ulicy Wrzeciono doszło do ataku nożem. Poszkodowany trafił do szpitala, gdzie zmarł. W sprawie zatrzymano 70-letniego brata zmarłego.

We wtorek prokurator Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował, że Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Zenona Ś. - W poniedziałek w godzinach późnowieczornych funkcjonariusze policji zatrzymali osobę podejrzewaną o dokonanie tego czynu - Józefa Ś. - podał prokurator.

Według nieoficjalnych ustaleń PAP około 70-letni Józef Ś. dźgnął nożem swojego o kilka lat młodszego brata Zenona Ś. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

- Prokurator podjął decyzję o sekcji zwłok zmarłego, która zostanie przeprowadzona w najbliższym czasie. Po wykonaniu sekcji zwłok, prowadząca postępowanie prokuratura podejmie decyzję w przedmiocie kształtu zarzutu, który zostanie przedstawiony zatrzymanemu Józefowi Ś. - wyjaśnił Szymon Banna.

Prokurator wskazał, że po przesłuchaniu Józefa Ś. zostanie podjęta decyzja w przedmiocie ewentualnego skierowania wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania. - Z uwagi na dobro śledztwa, a także wobec oczekiwania na przeprowadzenie sekcji zwłok przez biegłego z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, udzielenie bliższych informacji na obecnym etapie postępowania nie jest możliwe - dodał prokurator.

Atak w bloku

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, w jednym z bloków przy ulicy Wrzeciono.

Na miejscu, tuż po zdarzeniu, był Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Jedna z osób została raniona ostrym przedmiotem. Osoba poszkodowana w stanie bardzo ciężkim została zabrana do szpitala. Trwają poszukiwania napastnika. Policyjni technicy pracują na parterze. Na miejscu pojawił się też przewodnik z policyjnym psem - relacjonował w poniedziałek reporter. 

- Służby zawiadomiła jedna z mieszkanek, która miała zobaczyć na korytarzu zakrwawioną osobę poszkodowaną - dowiedział się nieoficjalnie Węgrzynowicz.

W poniedziałek policja potwierdziła, że doszło do ugodzenia nożem. - Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia - przekazał wówczas Piotr Krat ze stołecznej policji.

Przeczytaj także: Skradzionym autem wyjechał wraz z bramą. Nagranie

Zuchwała kradzież auta w Ursusie
Zuchwała kradzież auta w UrsusiePaweł/Kontakt 24

Autor:mg/ tam

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości