TVN Warszawa | Bemowo

Będą "wydobywać na powierzchnię" tarcze drążące metro, zwężą Górczewską

TVN Warszawa | Bemowo

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tarcza Krystyna zaczęła swoją pracę
Tarcza Krystyna zaczęła swoją pracęArtur Wegrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Artur Wegrzynowicz / tvnwarszawa.plTarcza Krystyna zaczęła swoją pracę

Kolejny etap budowy metra na granicy Bemowa i Woli. Tarcze, które wydrążyły trzy kilometry tunelu, zostaną wydobyte na powierzchnię. Od wtorku, 5 stycznia ulica Górczewska będzie zwężona.

Tarcze TBM Krystyna i Elisabetta połączyły budowane stacje C04 "Powstańców Śląskich" i C05 "Ulrychów" z istniejącą stacją "Księcia Janusza". Jak zaznaczył ratusz, teraz tarcze zostaną wydobyte na powierzchnię z szybu demontażowego zlokalizowanego przy centrum handlowym. Z tego powodu zmieni się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej.

Na Górczewskiej jeden pas w kierunku Bemowa

"Od wtorku 5 stycznia, ok. godz. 20 na krótkim odcinku ul. Górczewskiej przed wschodnim wyjazdem z centrum handlowego (z sygnalizacją świetlną) będzie jeden pas ruchu w kierunku Bemowa. Będą z niego wspólnie korzystali kierowcy indywidualni, którzy mogą pojechać tylko do centrum handlowego, a także autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle, które mogą pojechać dalej prosto. Utrudnienia potrwają około miesiąca" – zapowiedział urząd miasta.

Organizacja ruchu na ul. GórczewskiejUrząd miasta

I przypomniał, że tarcze TBM Krystyna i Elisabetta opuszczone zostały do komory startowej w połowie czerwca 2020 roku. Krystyna w dwóch etapach wydrążyła w sumie 1369 metrów tunelu, a Elisabetta 1367 metrów, dzięki czemu Bemowo zyskało podziemne połączenie z Wolą.

Jak zaznaczył ratusz, na odcinku wschodnim tarcze TBM Anna i Maria są już na ostatniej prostej. Do wydrążenia mają już ostatni odcinek tunelu – między budowaną stacją Zacisze a funkcjonującą stacją Trocka.

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: um

Pozostałe wiadomości