Prognoza

Prognoza

Open'er w strugach deszczu

Już dziś początek Heineken Open’er Festival, jednego z najważniejszych letnich festiwali. Niestety początek lipca na wybrzeżu będzie bardzo kapryśny. Trójmiasta nie ominą deszcze i chłód. Jeśli właśnie pakujecie plecak na festiwal, proponujemy zabrać ze sobą ciepły polar, kurtkę przeciwdeszczową i kalosze.

Pochmurno, deszczowo, burzowo

W czwartek Polska znajdować się będzie pod wpływem frontu atmosferycznego. Oznacza to silne opady deszczu i burze. Pogoda nie nastroi nas optymistycznie, z pewnością przyda się coś na poprawę humoru.

Europejskie morza sprzyjają żeglarzom

Dobre warunki żeglarskie będzie można w czwartek spotkać na Bałtyku i w okolicy Morza Śródziemnego. Nieprzyjemnie zrobi się za to na polskich jeziorach. Należy uważać na silny wiatr i burze w drugiej części dnia.

Grzmi także w kurortach

Pogoda w europejskich kurortach jest różnorodna. Są miejsca burzowe, pochmurne i deszczowe. Są i skąpane w słońcu. Zanim spakujecie walizki, sprawdźcie, czy nie przyda Ci się płaszcz przeciwdeszczowy.

Niż źle wpływa na nasze samopoczucie

W ciągu najbliższej doby sytuacja baryczna nad Europą zasadniczo się nie zmieni. Polska nadal pozostanie w zasięgu niżu znad Europy Południowo-Wschodniej. Związany z tym niżem front okluzji znad wschodniej Polski, powędruje na zachód i dotrze do Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Z każdą godziną coraz bardziej parno

Nad Europą Zachodnią i Południowo-Wschodnią zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami i Morzem Białym.

Burza tropikalna omiecie szyby naftowe

Nad Zatoką Meksykańską utworzyła się pierwsza w tym sezonie burza tropikalna w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Może zagrozić instalacjom naftowym w tym rejonie.

Pogoda się zmienia. Na niekorzyść

W środę pogoda zacznie zmieniać się na niekorzyść. Tylko północna Europa oraz jej zachodnie krańce znajdą się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze, a więc także w Polsce, dominowały będą niże z frontami atmosferycznymi, które mogą przynieść deszcz i burze.

Śmieci atakują kosmonautów

Odpadki kosmiczne, które zagrażały Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), minęły ją we wtorek w odległości zaledwie 250 metrów. Wcześniej sześciu astronautów zostało ewakuowanych do dwóch kapsuł rosyjskich statków Sojuz, zacumowanych przy ISS.

Mazurskie przystanie obmyje deszcz

W środę łodzie mazurskich żeglarzy skąpane będą w deszczu. Kapryśna pogoda zepsuć może przyjemność z żeglowania także na Jeziorze Solińskim. Jedynie bałtyckie wilki morskie będą miały szansę rozwinąć żagle.

We Włoszech lody dla ochłody

W środę w najbardziej popularnych europejskich i światowych kurortach niewiele się zmieni. W Toskanii turyści od rana cieszyć się będą mogli śródziemnomorskim słońcem. Urlopowiczom w Bułgarii proponujemy wybrać się jutro na wycieczkę objazdową. Będzie padać. Na plażach Ameryki Środkowej, Indii i Tajlandii wciąż będzie deszczowo, gorąco i parno.

Klin z niżem dzielą Polskę

Pogodę nad Polską kształtują wyż znad Bałtyku i niż znad Ukrainy. To znaczy, że we wtorek na zachodzie będzie pogodnie i ciepło, a na wschodzie chłodniej i deszczowo.

Na żagle - na Mazury

Północy wiatr powieje nad polskim wybrzeżem i na jeziorach mazurskich. Niebo będzie zachmurzone, ale bez większych opadów deszczu.

Przykre niespodzianki w europejskich kurortach

W europejskich kurortach ciąg dalszy pogodowego zamieszania. We Francji znowu zacznie padać. Temperatura w Złotych Piaskach zbliży się do tej w Warszawie, a w Egipcie pojawi się niewielkie zachmurzenie. Nie zmieni się jedno - najcieplejszym kurortem śródziemnomorskim znowu będzie izraelski Ejlat ze swoimi 38 kreskami w cieniu.

Ciepły niż nadciąga znad Ukrainy

Jutro wyż niemiecki przemieści się nad środkowy Bałtyk. Przeważająca część Polski pozostanie nadal w jego zasięgu, jedynie we wschodnich i południowo-wschodnich regionach kraju zaznaczy się wpływ niżu znad Ukrainy.

Kąpiel w Bałtyku tylko dla odważnych

Wielu z nas wyznaje zasadę, że jak wakacje, to nad wodą. Niestety, nie mamy dobrych wieści na początek lipca. Woda będzie chłodna. Lepsze wiadomości mamy dla urlopowiczów, którzy wyjeżdżają w drugiej połowie miesiąca. Zrobi się gorąco, a woda zmieni się w tzw. "zupę".

Zobacz, kiedy jechać na wakacje

Jeżeli planujecie wakacje, uważnie przyjrzyjcie się naszym prognozom. Początek lipca nie będzie nas rozpieszczał wysokimi temperaturami. Dopiero za dwa tygodnie na termometrach zobaczymy 30 kresek.

Niemiecki wyż zapewni nam dobry humor

Nad Europą Zachodnią i Rosją zalegają układy niżowe. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Północną Skandynawią i Niemcami.

Ciepły i pogodny początek tygodnia

Początek tygodnia przywitał nas słońcem. W ciągu dnia możemy liczyć na wysokie temperatury i wysokie ciśnienie. To skutecznie poprawi nam samopoczucie.

Pogodowe zamieszanie w kurortach

W kurortach europejskich od poniedziałku pogodowe zamieszanie. Turyści w Bułgarii i Turcji odpoczną od upałów. Z kolei chłodna dotąd Portugalia będzie sprzyjać wylegiwaniu się na plaży.

Czas rozwinąć żagle

Dobre wiatry pojawią się na wszystkich europejskich wodach, także w Polsce. Temperatura również będzie sprzyjać żeglarzom. Śmiało można odcumować z portu, także w Polsce.

Pogoda rozpieszcza, ale nie nas

Dzisiaj pogoda w europejskich kurortach jest piękna, gorąca i idealna do tego, żeby powygrzewać się na leżaku. W Polsce za to swojski "misz-masz". Na niebie trochę słońca, ale z przewagą chmur. Prawdziwym wyzwaniem będzie złapanie opalenizny na sopockiej plaży.

Wracacie z długiego weekendu? Noga z gazu!

Dzisiaj kończy się kolejny długi weekend w Polsce. Wielu skorzystało z kilku dni wolnych i wyjechało na krótkie wakacje. Niestety, warunki pogodowe nie będą sprzyjały powrotom. Lepiej zdjąć nogę z gazu, przygotować się na deszcz i śliskie drogi w wielu regionach kraju.

Deszcz i zły humor. Prognoza TVN Meteo

W niedzielę Polska znajduje się pod wpływem dwóch frontów atmosferycznych – ciepłego z zachodu i ziemnego ze wschodu. Praktycznie cały kraj znalazł się w strefie opadów. Mieszkańcy tylko jego niewielkiego wycinka mogą liczyć na piękną, słoneczną pogodę. Reszta Polaków powinna dłużej zostać w łóżkach.

Pożeglować będzie można, poopalać się już nie

Żeglarze mogą w ostatni dzień weekendu liczyć na nieco przychylniejszą aurę pogodową do żeglowania. Słońce nie będzie nas rozpieszczać, ale wiatr będzie nam sprzyjał zarówno w kraju, jak i za granicą.

Wakacje planujcie na drugą połowę lipca

W Hiszpanii i Japonii pierwsza fala letnich upałów już przyszła. W wielu miastach tych krajów termometry pokazały aż 40 kresek. W Polsce synoptycy upałów spodziewają się już we wtorek, ale te szybko miną. Prawdziwie gorącego lata możemy spodziewać się dopiero w drugiej połowie lipca.

Sprawdź, czy dzisiaj zagrzmi w Twoim mieście

Dziś popołudniu gwałtowniejszych burz należy spodziewać się na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie. Spokojniejsze wyładowania atmosferyczne mogą pojawić się we wschodniej części Mazowsza i w Małopolsce.