TVN Meteo | Polska

Jak w środku lata. Było blisko 30 stopni w cieniu

TVN Meteo | Polska

Aktualizacja:
Autor:
anw,
ps/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl, TVN24
Gorąco w Polsce, niebezpieczne burze. Materiał "Faktów po południu" TVN24
Gorąco w Polsce, niebezpieczne burze. Materiał "Faktów po południu" TVN24TVN24
wideo 2/3
TVN24Gorąco w Polsce, niebezpieczne burze. Materiał "Faktów po południu" TVN24

Środa była bardziej letnim niż wiosennym dniem. Najcieplejszy okazał się zachód Polski, gdzie po południu w cieniu temperatura przekroczyła 28 stopni Celsjusza - przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Jeszcze przed południem w niektórych miejscach w słońcu było ponad 30 stopni.

W środę w wielu miejscach kraju temperatura maksymalna, mierzona w cieniu, przekraczała 25 stopni Celsjusza, a w niektórych zbliżała się nawet do 30 st. C.

O godzinie 16, jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najwyższą wartość temperatury zmierzono w Słubicach w województwie lubuskim, gdzie było 28,5 st. C. Najchłodniejsze okazało się Pomorze, gdzie temperatura wyniosła niecałe 13 st. C. Jak informuje IMGW, dane pochodzą ze stacji synoptycznych oraz w procesie kontroli i weryfikacji mogą ulec zmianie.

"Wiatrak, lody, zimne napoje"

Pogoda zachęciła mieszkańców wielu części kraju do spędzenia czasu na zewnątrz. - Wiatrak w domu, lody, zimne napoje i nie wychodzę już po 12 - mówiła jedna z mieszkanek Wrocławia.

W Krakowie, gdzie termometry wskazywały około 25 st. C, pogodę wykorzystali między innymi rowerzyści, których można było spotkać na bulwarach nad Wisłą. Inni z kolei rozpoczęli sezon na opalanie. Z bardzo ciepłej pogody, i okazji na chłodzenie się lodami, cieszyli się też najmłodsi.

Gorąco w Polsce, niebezpieczne burze. Materiał "Faktów po południu" TVN24
Gorąco w Polsce, niebezpieczne burze. Materiał "Faktów po południu" TVN24TVN24

W słońcu upał

Lokalnie w częściach kraju w słońcu jednak było upalnie. Jak relacjonowała przed południem reporterka TVN24 Olga Mildyn, we Wrocławiu przed godziną 12 temperatura sięgała 32 st. C.

Należy pamiętać, że tak wysoka temperatura jest niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia. Szczególnie narażeni na skutki upału są dzieci i osoby starsze. - Warto mieć coś ze sobą do picia, warto też z tego słońca schodzić, trochę się ogrzać, a potem wrócić do cienia - przypomniała reporterka TVN24.

Wrocław: termometr w słońcu pokazał ponad 30 stopni
Wrocław: termometr w słońcu pokazał ponad 30 stopniTVN24

Czy ciepło się utrzyma

Jak długo zostanie z nami bardzo ciepła, a nawet gorąca pogoda? Jeszcze w czwartek temperatura dojdzie maksymalnie nawet do 27 stopni Celsjusza. W ciągu następnych dni obniży się, co będzie związane z przejściem przez Polskę frontu atmosferycznego.

Autor:anw, ps/dd

Źródło: tvnmeteo.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości