Polska

Polska

Verena siała zniszczenie. Zerwane dachy, trzy osoby ranne

Gwałtowna burza, której towarzyszył porywisty wiatr przeszła nad ranem przez Podkarpacie i Małopolskę. Wichura zerwała ponad 100 dachów i połamała setki drzew. Najwięcej zniszczeń zanotowano w okolicach Łańcuta i na Sądecczyźnie. Trzy osoby zostały ranne.

Grzmi na Śląsku i Ziemi Łódzkiej. Możliwy grad

Rozwija się aktywność burzowa związana z frontem towarzyszącym niżowi Verena. Strefa wyładowań wraz opadami deszczu i silnym wiatrem objęła Śląsk i Ziemię Łódzką, wędruje na północny wschód. W nadchodzących godzinach ma grzmieć na południu, ale też w centrum i na wschodzie kraju.

Zagrzmi tylko w górach. W innych kurortach pokropi

Synoptycy prognozują, że we wtorek najwięcej niezadowolonych z pogody urlopowiczów będzie na południu Polski, w kurortach górskich gdzie spodziewane są przelotne opady deszczu i burze. Z kolei na wybrzeżu oraz na Warmii i Mazurach będzie znacznie spokojniej. Grzmieć co prawda nie będzie, ale niewykluczone są przelotne lokalne opady deszczu.

Hipnotyzujące chmury szkwałowe na Śląsku

Początek tygodnia w wielu regionach Polski zaczął się z hukiem. Gwałtowne burze, jakie występują w wielu regionach kraju, są niebezpieczne, ale również niezwykle malownicze. Widać to na zdjęciach, jakie na skrzynkę TVN Meteo przesyłają Reporterzy 24.

W górach deszcz i burze, nad jeziorami zaświeci słońce

Pogodna aura będzie sprzyjała wypoczywającym w mazurskich kurortach. Nad polskimi jeziorami powinno świecić słońce. Na termometrach odnotujemy letnie wartości. Niestety w górskich kurortach zagrzmi i popada. Lokalne burze mogą pojawić się rownież w niektóych nadmorskich kurortach.

Nocna nawałnica nad Małopolską. Straty są ogromne

Mieszkańcy Małopolski zmagają się ze skutkami potężnej burzy, jaka przeszła nad tym regionem w nocy z wtorku na środę. Najgorsza sytuacja jest powiatach myślenickim i limanowskim. Wciąż prowadzone są akcje ratunkowe. Sytuacja powoli się stabilizuje.

Zagrzmi, przelotnie pokropi, trochę się ochłodzi, choć nie wszędzie

We wtorek pogoda niejednemu z urlopowiczów pokrzyżuje plany. Synoptycy prognozują, że w niewielu miejscowościach będzie pogodnie - w większości będzie albo przelotnie padało, albo grzmiało. Niewielkim pocieszeniem będą nieco niższe temperatury, oscylujące na poziomie 20-kilku stopni Celsjusza w górach i nad morzem. Tylko na Warmii i Mazurach utrzymają się prawie 30-stopniowe upały.

"Potężna nawałnica rozpętała się w 5 minut"

W poniedziałek nasilająca się aktywność burzowa objęła większość kraju. Dość gwałtowne burze z intensywnymi opadami i silnym wiatrem występują w zachodnich, południowych i centralnych regionach. Punktowe, słabsze wyładowania pojawiły się również na wschodzie kraju. Zdjęcia i filmy obrazujące sytuację pogodową przesyłają Reporterzy 24.

"Ściółka dramatycznie sucha". Poważne zagrożenie pożarowe w polskich lasach

- W lasach na terytorium Polski wciąż obowiązuje stan zagrożenia pożarowego - alarmują leśnicy. - Ściółka jest dramatycznie sucha, zaś ostatnie ulewy, niestety, ale tylko chwilowo poprawiły sytuację - dodają. O skali zagrożenia świadczy ilość interwencji podjętych z powodu w sumie 3700 pożarów, jakie wybuchły e tym roku na terenie państwowych lasów.

Polska Agencja Kosmiczna zatrzyma naukowców w kraju i rozkręci gospodarkę?

Utworzenie Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) zostało przegłosowane. Już wkrótce spełni się marzenie wielu polskich talentów z dziedziny astronomii. Paweł Abramowicz, reporter "Faktów", postanowił sprawdzić, jakie inne korzyści przyniesie POLSA. - To rozkręci naszą gospodarkę. To rozkręci naszą myśl techniczną - wyliczał jeden z posłów, który jest entuzjastą powstania Polskiej Agencji Kosmicznej.