Polska

Polska

Nie trzeba ruszać się z fotela, by na żywo śledzić romantyczną historię bielika i jego drugiej "żony" czekających na młode. Dzięki leśnikom spod Kutna w internecie przez całą dobę można oglądać, jak ptaki na zmianę wysiadują jaja, z których potem wyklują się młode. Transmisja jest zaplanowana na 2-3 tygodnie.

Cena niższa o prawie 2,5 mln zł, trzecia licytacja - i nadal nikt nie chce kupić "Pilska". W środę po raz kolejny nikt nie zgłosił się do publicznej licytacji ośrodka narciarskiego w beskidzkim Korbielowie.

Zniszczonych kilkaset drzew owocowych i powalone ogrodzenie pozostawiła po sobie rodzina łosi w sadzie na Podlasiu. Sąd Apelacyjny w Białymstoku orzekł dziś, że samorząd województwa podlaskiego ma zapłacić właścicielce sadu ponad 101 tys. zł z odsetkami. Odrzucił tym samym apelację samorządu w tej sprawie.

41 procent wałów przeciwpowodziowych wymaga modernizacji lub odbudowy - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Urzędnicy podkreślają, że każdego roku takich wałów przybywa i to nawet mimo tego, że na ochronę przeciwpowodziową wydawanych jest coraz więcej pieniędzy.

Zimowy poranek w połowie kwietnia zaskoczył dziś mieszkańców Wybrzeża i południowych obszarów kraju. Na Kontakt Meteo i Kontakt24 przyszły informacje o opadach śniegu w Gdańsku, okolicach Nowego Targu i Korbielowa. Padało też w Koszalinie i w Zakopanem. Zaniepokojonych tym zimowym epizodem uspokaja meteorolog Arleta Unton-Pyziołek. - To typowe zjawisko w naszym klimacie - wyjaśnia.

Po zimie dziki chętnie zapuszczają się na przedmieścia w poszukiwaniu łatwo dostępnego pożywienia. Władze Torunia apelują do mieszkańców o niedokarmianie zwierząt, bo osłabia to ich instynkt samozachowawczy i naraża na niebezpieczeństwo.

400 litrów oleju napędowego wyciekło po wypadku do lokalnego kąpieliska w Antoninie w województwie Wielkopolskim. Akcja oczyszczania stawu trwała osiem godzin. Wzięło w niej udział 22 strażaków, w tym specjalistyczny oddział chemiczny Straży Pożarnej.

Pada od rana, padało w nocy i w weekend. A to nie koniec. Deszcz nie opuści nas w najbliższych dniach, więc lepiej się do niego przyzwyczaić. Zdjęcia mokrej wiosennej aury przesyłają nam Reporterzy 24.

Tony śmieci, a wśród nich motocykl i piekarnik, wyciągnęli z Czarnej Hańczy (Podlaskie) sprzątający ją w sobotę ochotnicy. To już kolejna akcja oczyszczania rzeki przed sezonem. Tym razem śmieci wyłowiono najmniej.

"Woda w potoku nad Przyrwą w Rzeszowie miała różne kolory, ale nigdy nie była zielona. Nie wiem, czy to cud natury czy działanie człowieka, jednak niespecjalnie mi się to podoba" - napisał na Kontakt Meteo @janusz771. Jak usłyszeliśmy w rzeszowskich wodociągach, substancja, która zabarwiła strumyk nie była niebezpieczna dla ludzi ani środowiska.

Narciarski ośrodek "Pilsko" w Beskidzie Żywieckim został wystawiony na sprzedaż. Pozbywa się go Gliwicka Agencja Turystyczna. To jeden z największych kompleksów narciarskich w polskich górach, w jego skład wchodzą m.in. wyciągi i dom wczasowy "Jontek" z basenem.

Poświąteczna noc pełna kontrastów. Minus 8°C Białystok, minus 2°C Warszawa i Łódź, 4°C Poznań i 6°C Szczecin. Czyli na wschodzie arktyczne powietrze (oraz rozpogodzenia), a na zachodzie niżowe ciepło Atlantyku (oraz zachmurzenie od frontu ciepłego).

Wielkanocny poniedziałek turyści, którzy zdecydowali się na spędzenie świąt w Tatrach, postanowili spędzić na Kasprowym Wierchu. Termometry tego dnia pokazywały nawet kilkanaście stopni w słońcu, a śniegu do szusowania nie brakowało.

Krowy polskiej rasy czerwonej oraz koniki polskie dostaną rolnicy z Podlasia od ekologów z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Zwierzęta te wypasane na łąkach w okolicach Puszczy Białowieskiej i Knyszyńskiej będą pomagać chronić ptaki - orliki krzykliwe.

Śnięte ryby unoszące się na powierzchni niemalże gotującej się wody - na taki widok natknęli się strażnicy z Nadleśnictwa Wielbark, kiedy poszli śladem przewodu elektrycznego znalezionego między drzewami. Kabel okazał się częścią zasadzki zastawionej przez kłusowników.