Polska

Polska

Przez cztery kolejne lata więźniowie będą sprzątać lasy Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych. W czwartek przedstawiciele zarządu województwa, zespołu parków oraz Służb Więziennych podpisali porozumienie.

W tym roku pogoda nad morzem nas nie rozpieszczała. Puste plaże, zimna woda i często deszczowe dni nie zachęcały do wizyt nad Bałtykiem. Jeszcze kilka dni temu, zanim do Polski przyszedł cieplejszy front, nasze polskie morze wyglądało po prostu smutno.

W piątek w Krakowie ruszają Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Impreza, odbywająca się na Rynku Głównym, przyciąga co roku rzesze miłośników. Jeśli więc nie macie planów na weekend, może warto pomyśleć o wycieczce do stolicy Małopolski.

Ponad 40 tys. osób odwiedziło polskie Tatry w minioną niedzielę. - To nowy dzienny rekord frekwencji - powiedział we wtorek na konferencji prasowej dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, Paweł Skawiński. Tylko do Morskiego Oka w tym dniu doszło aż 13 tys. turystów.

Jeden pilot nie żyje, a drugi został ranny w wyniku zderzenia dwóch szybowców w okolicy miejscowości Łęka Wielka niedaleko Gostynia. Do wypadku doszło w czasie X Szybowcowych Mistrzostw Polski w Lesznie (woj. wielkopolskie). Maszyny zderzyły się w czasie lotu. Informację o wypadku dostaliśmy na Kontakt 24.

- Po godzinie 15 dwie osoby zostały w poniedziałek porażone piorunem na szlaku w Dolinie Kondratowej w Tatrach - poinformował ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Andrzej Mikler.

W poniedziałek południe Polski nawiedziły burze o sporym natężeniu, którym towarzyszyły gradobicia. Nawałnice szczególnie mocno uderzyły w Podhale. Zobaczcie zdjęcia, które przesłała Reporterka 24 @Agata.

Jak się nie ma co się lubi to... I tu , jak zwykle są dwa, a nawet trzy wyjścia: można polubić co się ma, dalej można tego nie mieć albo można to zdobyć.

Odnaleziono trzyosobową rodzinę - małżeństwo z trzyletnim dzieckiem, której poszukiwała policja. Nikomu z nich nic się nie stało.

Pogoda w długi weekend w wielu miejscach Polski jest wyjątkowo niewakacyjna. Burze, ulewy, grad, a nawet trąby powietrzne dokumentują Reporterzy 24.

Długi weekend w wielu rejonach Polski rozpoczął się od intensywnych nawałnic i ulew. W niektórych miejscach pojawiły się nawet trąby powietrzne. Reporterzy 24 nadsyłają i zamieszczają materiały z "kaprysami" pogody.

Nie da się ukryć, że sobotnie warunki pogodowe sprzyjały Reporterom 24. Użytkownicy Kontaktu Meteo mieli co fotografować - nad Polską przeszły burze. Niedziela, na szczęście, będzie bardziej pogodna. Synoptycy zapowiadają wyładowania atmosferyczne tylko na północnym-zachodzie i w okolicach Zamościa.

Sierpniowe niebo dostarcza nam moc atrakcji. Za nami pierwsza noc, podczas której miejsce miało maksimum roju Perseidów. I choć pogoda nie dopisała, niektórym udało się zobaczyć, a nawet zrobić zdjęcie meteorom.

To nie pierwszy raz, kiedy Reporterzy 24 udowadniają nam, jak dobrą mają rękę do zdjęć pogody. Do naszego serwisu spływają fotografie piątkowych burz. Dla pasjonatów mamy dobre wieści, dla reszty naszych internautów nie najlepsze - w nocy znowu zagrzmi.

Dobra pogoda na południu kraju będzie sprzyjać w czwartek pieszym wędrówkom, a na szczytach dostaniemy rekompensatę za włożony trud - widoczność będzie doskonała.

Dzisiaj na plaży w Niechorzu nie znalazł się śmiałek, który wskoczyłby do wody. Na Bałtyku panuje sztorm. Zamiast pełnych plaż wczasowiczów, na Kontakt Meteo otrzymujemy zdjęcia morskiej burzy.