W sobotę miejscami słońce, potem zwykły listopad

Anna Dec o pogodzie w najbliższych dniach
Anna Dec o pogodzie w najbliższych dniach
TVN Meteo
TVN MeteoAnna Dec o pogodzie w najbliższych dniach

Czasem słońce, czasem deszcz - tak można podsumować najbliższe dni. Szczególnie na północy kraju będzie mokro. Niestety temperatura przyjmie wartości typowo listopadowe - poza sobotą nie przekroczy 10 stopni.

Sobota w województwach północnych i zachodnich będzie pochmurna. Wystąpią tam dość intensywne opady deszczu, o natężeniu do 15 litrów wody na metr kwadratowy. W pozostałych regionach pojawią się przejaśnienia i na ogół nie powinno padać. Prognozuje się, że wieczorem w górach może spaść śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje przeważnie z południowego wschodu. Będzie przeważnie słaby i umiarkowany, jednak na wschodzie możliwe są porywy do 40-70 km/h. Ciśnienie spada, w południe na warszawskich barometrach zobaczymy 995 hPa.

Niedziela znacznie chłodniejsza

Niedziela we wschodniej Polsce stanie pod znakiem deszczu, przechodzącego w deszcz ze śniegiem. Opadów spodziewamy się na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce i na Ziemi Świętokrzyskiej. W pozostałych regionach niebo będzie pogodne. Najchłodniejsza okaże się Nizina Szczecińska - tam termometry wskażą 4 st. C. Najwyższą temperaturę zaś odnotujemy na Podkarpaciu - 7 st. C. Zachodni wiatr powieje przeważnie słabo i umiarkowanie, jednak osiągnie porywy do 60 km/h.

Temperatura powietrza w najbliższych pięciu dniach (ventusky.com)
Temperatura powietrza w najbliższych pięciu dniach (ventusky.com)Ventusky.com

Północ pod znakiem deszczu ze śniegiem

Na północy tydzień rozpocznie się przelotnym opadem deszczu ze śniegiem. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy.

We wtorek miejscami tylko 2 stopnie

Opady deszczu nie opuszczą we wtorek północnej części kraju. Poza tym wciąż będzie pogodnie. Temperatura maksymalna od 2°C na Podlasiu do 7°C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, w porywach do 60 km/h, z południa. W górach halny.

Mokra środa na Pomorzu

W środę Pomorzu wciąż będzie padać, jednak tylko przelotnie. Niebo w pozostałych regionach okaże się pochmurne, jednak nie prognozuje się opadów. Termometry wskażą maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z południa, słabo i umiarkowanie, okresami w porywach do 60 km/h.

Rozkład i wysokość opadów w najbliższych dniach (ventusky.com)
Rozkład i wysokość opadów w najbliższych dniach (ventusky.com)Ventusky.com

Autor: ao/rp / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości